پایگاه خبری سرعت پرس

۱۱:۲۵ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۸
از سوی سازمان هواپیمایی کشور:
گزارش اولیه سانحه هواپیمای بوئینگ MD که صبح دیروز تهران را به مقصد ماهشهر کرده بود، منتشر شد اما در این گزارش سازمان هواپیمایی کشوری اشاره‌ای به علت بروز این سانحه و خروج هواپیما از باند فرودگاه نکرد.


به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس، هواپیمای بوئینگ MD هواپیمایی کاسپین ۷:۳۶ صبح دیروز پس از فرود در فرودگاه ماهشهر دچار سانحه و از باند این فرودگاه خارج شده بود که خوشبختانه در ابن حادثه هیچ آسیبی به مسافران وارد نشد. 

سازمان هواپیمایی کشوری دیروز نخستین گزارش این سانحه را منتشر کرد که در آن آمده بود: پرواز شماره ۶۶۳۶ مورخ ۰۷/ ۱۱ /۱۳۹۸ شرکت هواپیمایی کاسپین با هواپیمای بوینگ MD83 به علامت ثبت EP - CPZ در ساعت ۰۶:۳۵ به وقت محلی از تهران به ماهشهر برنامه‌ریزی شده بود. پس از انجام هماهنگی‌های پرواز، این هواپیما با ۱۳۶ مسافر و ۸ خدمه پروازی در ساعت ۰۶:۴۲ دقیقه به وقت محلی از باند ۲۹ چپ فرودگاه مهرآباد به پرواز در آمده و پس از حدود ۵۰ دقیقه پرواز و اوج گیری تا ارتفاع ۳۲ هزار پایی، آماده فرود در باند ۱۳ فرودگاه ماهشهر می‌شود. در این زمان هدایت پرواز به عهده خلبان بوده و پس از فرود در ساعت ۰۷:۳۶ دقیقه به وقت محلی هواپیما از انتهای باند خارج شده و پس از برخورد با فنس حفاظتی از محیط فرودگاه خارج و در ابتدای بلوار اصلی ماهشهر به بندر امام خمینی (ره) در فاصله حدود ۱۰۰ متری باند متوقف می‌شود.

در ادامه این گزارش ضمن اشاره به سلامتی ۱۴۴ سرنشین هواپیما، آمده است که با اعلام وقوع سانحه از سوی واحد برج فرودگاه، تیم‌های امدادی در اسرع وقت در محل حادثه حضور یافته و اقدامات مقتضی صورت می‌پذیرد. طبق این گزارش فقط به دو نفر سرنشین آسیب اندکی وارد شده بود که آن دو نیز نیازمند به اقدامات پزشکی خاصی نبوده‌اند. پرواز مذکور چارتر شرکت عملیات غیر صنعتی ماهشهر بوده است.

در بخش دیگری از این گزارش، ا درباره این رویداد اینگونه شرح داده شده است که " اطلاعات اولیه ذیل به اطلاع دفتر بررسی سوانح و حوادث رسیده و هنوز تحلیلی از آن صورت نپذیرفته است. طبق این گزارش:

- هوای حاضر فرودگاه خوب (CAVOK) گزارش شده و میزان باد ۲۸۰D/۰۶kt بوده است.

-  باند قابل استفاده در فرودگاه ماهشهر با شماره(۳۱ (VOR/DME RWY۳۱به خلبان اعلام گردیده ولیکن براساس درخواست خلبان فرود هواپیما از باند(۱۳ (VOR/DME RW X۱۳صورت گرفته است. بر اساس مشاهدات پرسنل فرودگاه، هواپیما مقداری از طول باند را از دست داده و پس‌از فرود در باند ۱۳ پس‌از برخورد با فنس فرودگاه از محوطه فرودگاه خارج شده و در بلوار نزدیک فرودگاه متوقف شده است.

-  براساس گزارش مدیر فرودگاه مجموعه نجات و آتش‌نشانی در کمتر از ۴ دقیقه پس از وقوع در محل سانحه حاضر و عملیات امداد و نجات، پیشگیری از آتش را مطابق رویه‌های طرح اضطراری فرودگاه انجام داده‌اند. تمامی امکانات جهت انتقال هواپیما به داخل فنس فرودگاه فراهم گردیده و با نظر کارشناسان بررسی سانحه و کارشناسان فنی شرکت هواپیمایی مذکور، اقدامات اولیه از قبیل تخلیه سوخت هواپیما و انتقال هواپیما به‌محل امن انجام گرفته است.

 

- در این گزارش خسارت به هواپیما در حد کلی (Destroyed) اعلام شده و آورده است: پس از کسب اطلاع از وقوع سانحه، مدیریت بحران در شهر ماهشهر فعال شده و به‌طور همزمان کارگروه ویژه بحران مشتمل بر تیم واکنش اضطراری شرکت هواپیمایی کاسپین به همراه تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری در تهران تشکیل و برای اعزام به سایت سانحه آماده شدند و با هواپیمای جایگزین آن شرکت در ساعت ۱۱:۳۵ دقیقه به فرودگاه ماهشهر اعزام گردیدند مسافران پرواز برگشت با هواپیمای جایگزین به تهران انتقال داده شدند، اطلاع رسانی عمومی در خصوص وقوع سانحه انجام پذیرفت، وضعیت فرودگاه بررسی شده و عملیاتی بودن آن براساس شرایط موجود، وفق استانداردهای فرودگاهی اعلام گردید و جمع‌آوری مستندات اولیه و مصاحبه با خلبان و پرسنل فرودگاه انجام شده است.

 

همچنین در پایان این گزارش آمده است: "بررسی این سانحه برابر آئین نامه بررسی سوانح و حوادث هوایی غیرنظامی مصوب هیئت دولت و استانداردهای ضمیمه شماره ۱۳ پیمان شیکاگو توسط سازمان هواپیمایی کشوری انجام خواهد پذیرفت و پس از جمع آوری اطلاعات اولیه؛ گزارش های تکمیلی تهیه و اعلام خواهد گردید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: