پایگاه خبری سرعت پرس

۱۳:۰۱ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۸
جنرال موتورز، هوندا و کروز خودروی کاملا خودران خود را معرفی کردند:
"کروز" از طرح اولیه خودرویی کرده که شبیه مینی بوس بوده و از سطح بالای 4 و 5 تکنولوژی خودروهای خودران بهره می‌برد


به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس استارت‌آپ «کروز» (Cruise) که در حوزه تولید خودروهای خودران فعال بوده و اکثریت سهام آن اختصاص به جنرال موتورز دارد با کمک شرکت مادر و هوندای ژاپن‌ از نخستین محصول خودران ‌خود به نام ‌ Origin رونمایی کرده است که نگاه آینده به تاکسی‌های شهری را عوض خواهد کرد.

این خودرو که در کارخانه میشیگان جنرال‌موتورز ساخته شده است در حقیقت یک مینی‌بوس برقی کاملاَ خودران بوده که فعلا برای تردد درون شهر طراحی شده اما می‌تواند در آینده مبنای معماری خودروهایی با سایز بزرگتر نیز باشد. هرچند بعید به نظر می‌رسد این مینی‌بوس خودران تا یک دهه دیگر در دنیای واقعی مورد استفاده قرار بگیرد اما به‌عنوان یک طرح ماژولار به‌گونه‌ای طراحی شده است تا به‌طور اشتراکی مورد استفاده قرار گیرد.اوریجین از سطح 4 و 5 تکنولوژی خودروهای خودران بهره می‌برد و گفته می‌شود که قرار است از آن به‌عنوان خودروهای سرویس در سان‌فرانسیسکو استفاده شود. شرکت کروز هنوز جزئیات باتری خودرو یا قیمت آن‌را اعلام نکرده اما ادعا می‌کند هرخانوار سانفرانسیسکویی ‌که از این خودرو استفاده یا آن‌را اجاره کنند، سالانه ۵‌هزار دلار درهزینه‌هایشان صرفه‌جویی خواهد شد.داخل اوریجین در هر طرف 2 صندلی قابل تبدیل به 3 صندلی قرار دارد که روبروی یکدیگر قرار گرفته‌اند و در خودرو نیز برای سهولت سوار و پیاده شدن به صورت کشویی می‌باشد.

جیسون فیشر مهندس ارشد جنرال موتورز که رهبری پروژه کروز را در اختیار دارد در خصوص تست این خودرو گفته است: ما عاشق چالش توسعه خودروهای خودران بوده و درحال حاضر اوریجین را به مدت یک دقیقه در خیابان‌های سانفرانسیسکو و یک ساعت در محیط‌های با پیچیدگی کمتر مورد آزمایش قرار داده‌ایم.مدیر طراحی جنرال موتورز نیز در خصوص طراحی این مینی‌بوس گفته است: ما در استودیوی پیشرفته طراحی خود زمان زیادی را صرف نگاه کردن به تحرک شهری داشته‌ایم و نتیجه آن هم طراحی وسیله‌ای بوده است که ایده‌ها و نظرات مردم لحاظ شده است.

هنور اطلاعات زیادی در مورد ساخت این خودرو به بیرون درز نکرده است‌ اما طبق گفته های execs به زودی اطلاعات بیشتری در مورد ساخت این وسیله نقلیه به دست خواهد آمد. از آنجا که این خودرو یک طراحی ماژولار و قابل انعطاف دارد، لذا بهتر است از آن به عنوان تاکسی و وسیله نقلیه رباتیک استفاده شود. حسگرهای این خودرو دارای توانایی‌های ابر انسانی هستند تا ‌عابران پیاده را رصد کرده و در آب وهوای نامساعد نیز مسیریابی کنند.

نکته آخر اینکه شرکت‌های مختلفی از جمله تسلا، فورد، نیسان، وایمو، فورد و یا اوبر ادعا می کنند که درحال ساخت سطح 4 و 5 از خودروهای خودران هستند اما به واقع هنوز مشخص نیست چه کسی ممکن است اولین خودروی کاملاً خودران را روانه خیابان‌ها کند!


 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: