پایگاه خبری سرعت پرس

۱۰:۰۳ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸
این یعنی افزایش دوباره قیمت‌ها:


به گزارش سرعت پرس به نقل از خبرگزاری برنا، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده با ماده 45 این لایحه با 129 رأی موافق، 24 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده 45؛ یک واحد درصد مالیات دریافتی سهم دولت موضوع ماده (7) این قانون، همزمان با دریافت توسط سازمان، به حساب خزانه داری کل کشور واریز می گردد. خزانه­ داری کل کشور مکلف است مبالغ دریافتی هر ماه را تا پانزدهم ماه بعد مطابق سهم‌های مشخص شده در جدول پیوست به حساب دستگاه‌های مذکور واریز نماید.

 

در ادامه نمایندگان به بررسی ماده 46 پرداختند و آن را با 156 رأی موافق، 3 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 206 نماینده حاضر در صحن به تصویب رساندند.

 

در ماده 46 نیز آمده است؛ عوارض و جریمه های موضوع بندهای «الف» و «ب» ماده (31) این قانون مستقیماً به حساب شهرداری ها و یا دهیاری های محل سکونت مالک که هنگام صدور پلاک انتظامی ثبت شده است، واریز می گردد. شهرداری های شهرهای آلوده مکلفند صد در درصد (100%) درآمد حاصل از عوارض موضوع بند «ب» ماده (31) این قانون را برای کمک به توسعه و نوسازی ناوگان حمل ونقل عمومی شهرهای آلوده هزینه نمایند.

این به این معنی است که به هنگام خرید و فروش خودرو و موتورسیکلت (داخلی)به میزان یک درصد از قیمت خودرو مالیات اخذ خواهد شد.

بر این اساس با توجه به  لایحه مالیات بر ارزش افزوده، مالیات نقل و انتقال انواع خودرو و موتورسیکلت تولید داخل به میزان یک درصد (1%) قیمت آنها و وارداتی‌ها به میزان دو درصد (2%) به مأخذ مذکور در تبصره (1) ماده (30) اخذ خواهد شد که این امر نهایتا موجب افزایش قیمت هزینه‌های نقل و انتقال خواهد شد

 

چنین افزایش قیمتی، شاید که موجب افزایش درآمدزایی دولت شود اما متاسفانه آنچه که مسئولان و نمایندگان مردم به سادگی از کنار آن می‌گذرند، افزایش قیمت تمام شده خودرو و بدنبال آن افزایش نرخ تورم در بازار می‌باشد.


منبع خبر: برنا 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: