پایگاه خبری سرعت پرس

۱۰:۴۵ - ۲۴ دی ۱۳۹۸
Euro NCAP’s Best of the Best of 2019
    

               

چندی پیش با شروع سال جدید میلادی، موسسه معتبر ایمنی یورو‌انکپ، از بین خودروهایی که در سال 2019 توسط این موسسه مورد ارزیابی واقع شده بودند، ایمن‌ترین‌های سال 2019 را با عنوان بهترینِ بهترین‌ها معرفی نمود. در این سال 55 خودرو مورد ارزیابی قرار گرفتند که از بین آنها 41 خودرو برترین‌های کلاس خود شدند تا سال 2019 با ثبت بالاترین رکورد، یکی از قابل‌توجه‌ترین سال‌های ارزیابی این موسسه اعلام شود. اما ارزیابی‌ها در کلاس‌های مختلف خودرویی چگونه بود و ایمن‌ترین خودروهای این موسسه کدام‌ها بوده‌اند؟


 مرسدس CLA بهترین در رده خانوادگی‌های کوچک                             

گل سرسبد خانواده مرسدس در آزمایش‌های این موسسه نه مدل‌های لوکس و فول‌سایز این کارخانه بلکه مرسدس CLA بوده که در دسته‌بندی‌ها در گروه خودروهای خانوادگی کوچک قرار می‌گیرد. این سدان کامپکت و جمع‌جور به عنوان جایگزینی اسپرت برای کلاس A مرسدس در کلاس خانوادگی‌های کوچک، توانسته است در آزمایشات و تست‌های مختلف یوروانکپ در 3 بخش از 4 قسمت ارزیابی‌های این موسسه بالای 90 درصد آرا را کسب کند. این خودرو در قسمت ایمنی سرنشینان بزرگسال 96 %، ایمنی کودکان 91 %، ایمنی رهگذران(عابران) 91 % و در بخش طراحی و استفاده از سامانه‌های ایمنی کمک‌راننده 75 % امتیازات لازم را کسب کند.


تسلا X

 تسلا مدل X در کلاس آفرودهای بزرگ و مدل 3 در بین هایبریدی‌ها

تسلا مدل X در رده خود (آفرود‌های بزرگ) بسیاری قوی حاضر شد. این خودروی ناشناخته و عجیب (البته برای ما) در آزمایشات یوروانکپ توانست با جای گذاشتن سئات تراکو در جایگاه نخست ایمن‌ترین‌های این سگمنت بایستد. این خودرو در بخش تامین ایمنی سرنشینان بزرگسال 98 %، ایمنی کودکان 81 %، عابران 72 % و برخورداری از سامانه‌های کمک راننده 94 درصد امتیازت لازم را کسب کرد. دیگر خودروی برگزیده این کمپانی نیز مدل 3 این خودروساز بود که در رده خانوادگی‌های بزرگ البته به عنوان یک خودروی هایبریدی (در کنار ب‌ام‌و سری 3) ایمن‌ترین سال 2019 شناخته شد. تسلا مدل 3 در 4 کتگوری ایمنی بزرگسالان، کودکان، عابران و تجهیزات کمک راننده به ترتیب: 96 %، 86 %، 74 % و 94 درصد امتیازات را بدست آورد. از بین این دو ب‌ام‌و در بخش برخورد با عابر پیاده امتیاز برتر را آورد و تسلا3 توانست در بخش سیستم‌ها و تجهیزات جانبی ایمن با 96 % از ب‌ام‌و پیش بگیرد. پشت سر این دو نیز اشکودا اکتاویای جدید قرار گرفت که قبلا از آن در مجله زیاد نوشته‌ایم. سدانی پرطرفدار که در رده نخست فروش این رده از بازار اروپا قرار دارد.

 

سوبارو فورستر


آفرودرها و چند منظوره‌های کوچک

در رده ترکیبی آفرودها و چندمنظوره‌های (MPV) کوچک، شاید مزدا CX30 (حداقل در بازار آمریکای شمالی) پرطرفدار باشد و یا فولکس T-CROSS جدیدتر از سوبارو فورستر باشد. اما این خودرو)فورستر) که به هنگام ورود به بازار ایران بدلیل ناشی‌گری سیف خودرو (شرکت واردکننده) آن به معنای واقعی کلمه نابود شد، هر ساله یکی از ایمن‌ترین‌های بازار اروپا و آمریکا می شود. در این رقابت تنگاتنگ هرچند که مزدا با مدل CX30 خود نتوانسته از فورستر پیشی بگیرد اما یکی از کمپانی‌هایی بوده که همواره در مبحث تامین ایمنی توانسته است امتیازات در خور توجهی را کسب کند. آنها در رده خودروهای خانوداگی کوچک نیز با مزدا 3 توانسته‌اند پس از مرسدس CLA در رده دوم بایستند. در رده آفرودهای کامپکت، فورستر در 4 بخش ایمنی بزرگسال، کودک، عابر و تجهیزات توانست به ترتیب 97 %، 91 %، 80 % و 78 % را کسب کند.

 

تسلا3

 


ب‌ام‌و سری 3


آئودی A1رنو کلیو
سوپرمینی‌ها با رنو و آئودی

در رده شلوغ سوپرمینی‌ها که اتفاقا در اروپا بسیار پرطرفدار هم هستند، رنو کلیو (به عنوان یکی از پروفروش‌های بازار اروپا) و آئودی A1 در صدر ایمن‌ترین‌ها ایستاده‌اند. بعد از این دو نیز فورد پوما  در جایگاه دوم قرار دارد. در رده سوپرمینی‌ها در 4 بخش یاد شده (به همان ترتیب بالا) رنو کلیو امتیازات 96 %، 89 %، 72 %، 75 % و آئودی 95 %، 85 %، 73 % و‌ 80 % را کسب کنند.

در آخر هم بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که ب‌ام‌و Z4 به عنوان یک رودستر اسپرت تنها خودرویی بوده که در سال 2019 در این رده تست شده و نتایج آن نیز  حاکی از موفقیت این خودرو در تست‌ها به گونه‌ای بوده که یوروانکپ مدعی است این خودرو بدون شک، معیارهای ایمنی جدید را برای بخش تعیین کرده است. نتایج کسب شده برای ب‌او Z4 به ترتیب زیر است:

سرنشین بزرگسال: 97 %   سرنشین کودک: 87 %   عابران پیاده:   91 % تجهیزات ایمنی: 76 %


ب‌ام‌و Z4


شایان ذکر است که تمامی خودروهای یادشده، توانسته‌اند با کسب این ارا هر 5 ستاره موسسه یوروانکپ را دریافت نمایند.    

 

 

 

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: