پایگاه خبری سرعت پرس

۱۶:۰۳ - ۰۳ دی ۱۳۹۸
در پی کاهش تقاضا برای خودرو در آمریکا، جنرال موتورز و فورد در سال جاری میلادی هزاران نفر را اخراج کردند و اعلام کردند چندین کارخانه را در سراسر جهان می بندند.
به گزارش سرعت پرس به نقل از تسنیم، سی ان بی سی گفته است جنرال موتورز، فورد موتور و سایر خودروسازان در طی یک سال گذشته هزاران نفر را اخراج کرده و کارخانه‌هایشان را بسته اند. دلیل اصلی این امر هم  کاهش فروش خودرو و ترس از رکود اقتصادی‌ است.


هیچکس یک رکود را در صنعت خودروسازی شبیه آنچه در 2009 در آمریکا اتفاق افتاد پیش بینی نمی کند ، یعنی زمانی که فروش خودرو به زیر 11 میلیون رسید. ولی پیش بینی می شود فروش داخلی خودرو در آمریکا در 2020 برای دومین سال پیاپی کاهش یابد و به کمتر از 17 میلیون خودرو برسد. انتظار می‌رود فروش جهانی خودرو 3.1 میلیون دستگاه در 2019 کاهش یابد که سریعترین کاهش سالانه طی یک دهه گذشته است.

برخلاف 10 سال گذشته، بسیاری از اقداماتی که در سال جاری صورت گرفته در جهت حفاظت از سرمایه گذاری در فناوری های نو مثل خودروهای خودکار و برقی بوده است. هر دوی اینها صنایع چند تریلیون دلاری در نظر گرفته می شوند. اما این اقدامات در شرایطی صورت می‌گیرد که اقتصاد و بازار خودرو خوب ولی رو به افول است.

جنرال موتورز و فورد در سال جاری میلادی هزاران نفر را اخراج کردند و اعلام کردند چندین کارخانه را در سراسر جهان می بندند که چهار کارخانه در آمریکا خواهد بود.

جنرال موتورز طی اطلاعیه ای اعلام کرد 14 هزار نفر را از کار برکنار می‌کند و 7 کارخانه را در سراسر جهان می بندد که 5 تا از این کارخانه ها در آمریکای شمالی قرار دارد.این خودروسازی انتظار دارداین کاهش هزینه‌ها برایش 6 میلیارد دلار در سال صرفه جویی مالی داشته باشد.

خودروسازی فورد در ماه ژوئن اعلام کرد 12 هزار شغل را که بیشتر مشاغل ساعتی هستند، تا پایان 2020 در اروپا کاهش می دهد.این اطلاعیه یک ماه پس از تصمیم این خودروسازی برای اخراج حدود 7 هزارکارگر حقوق بگیراعلام شد که 2300 نفر از این افراد در آمریکا مشغول به کارند.

طبق طرح هایی که فوردسال جاری اعلام کرده تصمیم دارد یک کارخانه را درمیشیگان ببندد و 24 کارخانه دیگر را در اروپا بفروشد یا تعطیل کند.ولی فیات کرایسلر روش دیگری برای کاهش هزینه هایش پیدا کرد و تصمیم گرفت با گروه خودروسازی فرانسوی PSA انتقام شود. این دو خودروسازی هفته گذشته قرارداد ادغام را امضا کردند تا چهارمین خودروسازی بزرگ دنیا را از نظر اندازه تشکیل دهند.

سایر تغییر ساختارها در 2019 عبارتند از:

-  دایملرمالک مرسدس بنز در نوامبر اعلام کرد قصد دارد 10 هزار نفر را در سراسر جهان طی سه سال آینده اخراج کند تا به این ترتیب 1.54 میلیارد دلار تا پایان 2020 از هزینه های خود کم کند.

- برند لوکس آئودی فولکس واگن هم اعلام کرد تا 2025 ، 9500 نفر معادل 10.6 درصد کل کارکنان خود را اخراج می‌کند  تا 6.61 میلیارد دلار صرفه‌جویی داشته باشد.

- خودروسازی نیسان قصد دارد تا ماه مارس 2013 ، 12500 نفر را در سراسر جهان از کار برکنار کند و به این ترتیب 10 درصد خط تولید خود را کاهش دهد.

- هوندا موتور، سومین خودروساز بزرگ ژاپن در فوریه اعلام کرد تغییر ساختاری شامل بسته شدن کارخانه ها و اخراج هزاران نفر را در اروپا خواهد داشت.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: