پایگاه خبری سرعت پرس

۱۵:۱۱ - ۲۳ آذر ۱۳۹۸
كوشا نامى
آیا به نظر شما این خودروها زشت هستند؟!
هر وقت صحبت از زشت ترين خودروهاى دنيا در اين چند سال اخير مى شود، ناخوداگاه به ياد كارهاى "كن گرينلى" (سر تيم طراحى سانگ يانگ در دهه گذشته) ميوفتيم كه بويژه در مدل اكتيون اثرى ماندگار را از خود خلق كرد! خودرويى كه چهره آن بي شباهت به منقار يك كركس(لاشخور) نبود! اين كمپانى البته بعدها متوجه اشتباه خود در انتخاب اين طراح شد و دپارتمان طراحى اش را بدست فردى سپرد كه با معرفى تيوولى آن را كانديداي طراحى سال در نمايشگاه ژنو كرد. شايد بسيارى از شما در انتخاب نسل قبلى اكتيون به عنوان زشت ترين خودرو موافق باشيد اما در گزارشى كه به "اتوگايد" منتشر كرده است شاهد خودروهايي هستيم كه بعضى از آنها از ديد برخى شايد حتى زيبا هم باشند! در ادامه نگاهى داريم به ١٠ خودروى زشت ٢٠١٩ از نگاه اين نشريه:


زشت ترين خودروهاى  ٢٠١٩كدامند؟


١٠- شورولت كامارو  SS:
اين نشريه معتقد است كه هرچه مسئولان جنرال موتورز  با در نظر گرفتن طيف وسيعى از پشرانه ٤ سيلندر توربو تا ٨ سيلندر از بخش فنى كامارو كم نگذاشته اند اما در عوض طراحان آن در طراحى بخش جلوى خودرو  خيلى بى حوصله عمل كرده و خراب كرده اند

 


٩- هوندا سيويك تايپ R:
يك هاچ هات معروف كه خيلى ها (از جمله خود نگارنده) دوست ندارند شاهد حضور آن در اين ليست باشند. يك هاچبك سريع با رانندگى شگفت انگيز كه از ديد اتوگايد برخى جزئيات بدنه اش آن را زشت كرده است. جزئياتى چون سپر، بال عقب و هود روى كاپوت ٨- تويوتا CHR: 
جذابترين خودرى ليست زشت ها! سى اچ آر انصافا نبايد توى اين ليست باشد،چيزى كه خود اتوگايد هم به آن اشاره كرده است. با همه اين حرف ها طرح شلوغ و زواياى تيز دليل اصلى اين انتخاب است، موضوعى كه از نظر برخى موجب زيباىي سى اچ ار شده است. سايت اتوگايد مى گويد: "حداقل اينكه سى اچ ار كارامد بوده و برخلاف خودروى بعدى اين  ليست در رده ارزان قيمت ها جاى مى گيرد...!"٧- بنتلى بنتايگا:
لازم است كه بر اين نكته تاكيد داشته باشيم خودروهاى انتخابى اين ليست از سوى سايت اتو گايد بوده و بديهى است كه بيشتر نظرات آن هم منتشر شود. اين سايت مى گويد طراحى بنتلى خيلى فاجعه نيست(!) اما به همان اندازه عجيب و غريب است مثلا خطوط روى گلگير عقب، اورهنگ هاى جلو و يا جلوپنجره بزرگ كه شما را ياد كاميون مى اندازد. ٦- ميتسوبيشى اكليپس كراس:
مردم زيادى از بازگشت اكليپس خوشحال نشدند و با حود گفتند: "اه بازهم يك كراس اوور ديگه آنهم از نوع عجيبش!"اكليپس يك چند منظوره جمع و جور است كه اگر طراحى جلوى آن حرفى براى گفتن نداشته باشد مطمئنا عقب آن هم كه شبيه پونتياك آزتك است چيزى به شما نخو اهد داد.٥- بيوك انكور:
بيوك انكور يكى ديگر از كراس اوورهاى كوچك در اين ليست است كه به گفته اتوگايد چيزى براى جذابيت ندارد. اين سايت در  تشريح ظاهر آن گفته: انكور يا آن قواره باريك و بلند و آن انتهاى بريده، به مانند يك سيب زمينى است! بیوک انکور ار لحاظ زیبایی بصری هیچ چیز خاصی ندارد و چهره آن از جلو (منهای چراغ‌های دی‌لایت) شما را به یاد هاچ‌بک‌های دو دهه پیش می‌اندازد.  ٤- رولزرويس كالينان:
اين خيلى بد است كه خيلى خيلى گران و البته خاص باشى اما در عين حال در ليست زشت ترين ها هم باشى! اتفافى كه براى شاسى بلند بنتلى افتاد حالا براى كالينان هم مى افتد. اتى گايد در توجيه قرار دادن كالينان در اين ليست مى گويد: کالینان با داشتن قد و قواره بزرگ، نسبت های غیر معمول و جلوپنجره بزرگ مربع، مطمئناً از نظر کلاسیک زیبا نیست، حتی اگر فضای داخلی آن کاملاً مجلل باشد. ٣- هوندا كلريتى:
 درست مثل كافى ميكس هاى ٣ در يك نستله (!) كلزيتى هم سه ماشین در یك قالب است! شما می توانید آن را به عنوان یک هیبرید پلاگین، یک الکتریکی خالص یا حتی با یک پیشرانه سلولی سوخت هیدروژن درنظر بگيريد، اما مهم نیست که چطور آن را مورد استفاده قرار مى دهيد. این خودروى دوستار محيط زيست نمی تواند تصمیم بگیرد که مى خواهد یک هاچ بک باشد یا یک سدان معمولی؟! مضاف بر اينكه طراحى يك سوم انتهايي آن با ارك هاى عجيب در گلگيره عقب بسيار زشت است. همچنین دارای این دامن های عجیب و غریب عجیب و غریب بر روی چرخ های عقب است. 
٢- ب ام و i3:
اين يك ماشين گلفه؟ يك سفينه فضايي؟ یا یک اسباب‌بازی شهری؟! نه اين يك ب ام و i3 است! یکی از خودروهاى بسیار کارآمد برای حمل و نقل فوق‌العاده مدرن امروزى. با اين حال اما ظاهر بسيار عجيب آن با قد بلند و باريكى كه دارد موجب شده تا آن را ضمن خاص بودن زشت هم تلقى كنند. هرچند که ای‌ تری در بین محصولات ب‌ام‌و حقیقتا خودروی جذابی به نظر نمی‌آید اما یکی از شرکت‌های ایرانی (و نه پرشیا خودرو) قرار بود نمونه‌هایی از آن را به کشور وارد کند که متاسفانه با شرایط پیش آمده ورود آن منتفی شد. 


١- تويوتا پريوس:
 سرانجام به تویوتا پریوس می رسيم، خودرويى  كه اگر می خواهید در پمپ بنزین صرفه جویی کنید و اثر آلاينده (کربن) كمى از خود باقى  بگذاريد، كم نظير است اما به همتن امدازه هم عجيب و غريب!
يك خودروي پرفروش (هم در نسل قبلى و هم در نسل فعلى) در بازار پر رقيب آمريكاى شمالى كه انفاقاً در هر دو نسل هم هيچگته جذاب نبوده است! با اين خودرو اگرچه نيازى به تعميرگاه رفتن نداريد اما متأسفانه چهره اش آنقدر عجيب است كه در رتبه اول اين ليست قرار بگيرد. طراحى جلو، عقب و داخلى آن هر كدامشان براى قرار دادن پريوس در اين ليست كافى است، در پريوس جديد گويا همه چيز اغراق آميز است چه خطوط تيز در عقب كه چراغ هاى آن را هم در بر گرفته و چه خطوط شكسته اى كه فرم چراغ ها را شكل داده است. با همه اين حرف ها يك چيز را فراموش نكنيد: پريوس در همه چيز اول است. اكونومى بودن، پاك بودن، خاص بودن، دوست داشتنى بودن، پرفروش بودن و البته زشت بودن 
توجه داشته باشيد كه اگرچه با انتخاب و يا ترتيب قرار گرفتن اين خودروها موافق نيستيم  و در بين آن ها خودروهايي قرار دارند كه تصور زشت بودن آنها براي ما و خيلى از شما توجيه پذير نيست  اما اتوگايد براى انتخاب خود دلايلى دارد كه مى توانيد در اين ويدئو  (البته با فيلترشكن) ببينيد. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: