پایگاه خبری سرعت پرس

۲۰:۴۵ - ۱۹ آذر ۱۳۹۸
نگاهى كوتاه به پولستار
نوشته شيما قاسمى


قبلاً هم از برند پولستار ولوو به تفصيل(به قلم مهندس شهريار قسمتی تبريزى)  نوشته ايم اما در اين گزارش سرعت پرس به نقل از ایسنا مجددا به سراغ اين خودرو رفته است.  

ولوو پولستار ۱ طراحی زیبایی در کنار قابلیت های جدید و کاربردی برای رانندگان دارد و در شرايطى كه بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا وکاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیطزیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند، پولستار مى تواند نقش بسيارى مهمى ايفا كند 


I 


بسیاری از شرکت های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولیدانبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود در اين زمينه رونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک موجب شده است شرکت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولیدخودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.خودروهای پلاگین هیبریدی که به اختصار PHEV نامیده می شوند، نسبت به مدل های هیبریدی به باتری های قدرتمندتری مجهز شده اند، بنابراین مسافت قابل پیمایش آن ها نیز در حالت تمام برقی بیشتر است. یکی دیگر ازمزایای قابل توجه آنها، امکان شارژ خانگی است که به راننده و صاحب خودرو این امکان را می دهد بدون طی مسافت های گاها طولانی برای رسیدن به ایستگاه‌های شارژ مخصوص خودروهای برقی و هیبریدی، بااتصال به برق خانگی، باتری قدرتمند خودروی خود را شارژ کنند. این خودروها همچنین در صورتی که باتری ظرفیتش رو به اتمام باشد، موتورالکتریکی در کنار پیشرانه های بنزینی کار خواهد کرد.   

 

طبق گزارش وب سایت موتور۱، از جمله بارزترین و اصلی‌ترین مشخصات این خودرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

پیشرانه چهار سیلندر دو لیتری توربوشارژ

دو موتور بنزینی و الکتریکی با توان تولید ۶۰۹ اسب بخار قدرت

سرعت رسیدن از صفر به ۶۰ مایل بر ساعت: ۴.۲ ثانیه

حداکثر سرعت: ۱۵۵ مایل بر ساعت

قیمت: ۱۴۰ هزار دلار

بدنه: فیبر کربن

پک باتری: ۸۵ کیلووات ساعت

سیستم انتقال قدرت: دیفرانسیل جلو

وزن: ۲.۳ تن

پلاگین هیبرید کوپه GT

ظرفیت سرنشینان: ۴ نفر

مدت زمان شارژ سريع: ۱ ساعت

قیمت: ۱۵۵ هزار دلار

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: