پایگاه خبری سرعت پرس

۱۸:۲۱ - ۱۴ آذر ۱۳۹۸
تورج مجلسی
تغییر چهره گربه انگلیسی
کوپه جذاب جگوار حدودا شش سالی است که بعنوان یک کوپه اسپرت منحصر به فرد و یکی از مطرح ترین محصولات در این کلاس خود نمایی می کند. F-Type با در اختیار داشتن کارنامه ای موفق به تازگی زیر تیغ طراحان زبده جگوار رفته تا انگلیسی ها بتوانند همچنان سهم خود را در این بخش از بازار حفظ کنند.


.  همانطور که از تصاویر پیدا است عمده تغییرات F-type جدید در بخش جلویی صورت گرفته و دیگر قسمت ها تغییرات محدودی را به خود دیده اند.


 جلو پنجره جدید با کامی گشوده و بزرگ به همراه چراغ های کشیده و افقی نمایانگر گیرایی و خشونت F-Type جدید هستند. همچنین در دو گوشه سپر دو ورودی هوا با فرمی کشیده و هماهنگ جای خوش کرده اند. کلیت این بخش در یک کلام ساده، با اصالت و چشم نواز نشان میدهد تا برگ برنده انگلیسی ها نسبت به رقبای آلمانی همچنان حفظ شود.


 در نمای جانبی تغییر محسوسی به جز ترکیب نوی رینگ ها به چشم نمی خورد. اما در بخش پشتی با وجود تغییر در گرافیک و قالب چراغ های عقب کلیت طرح تقریبا دست نخورده باقی مانده است. فضای کابین نیز به پیروی از روند اخیر اغلب خودروسازان به لطف بکارگیری صفحات نمایشگر بزرگ تر و به روز شده تر حس و حالی دیجیتالی تر به خود گرفته اما کاملا شبیه به نسخه پیش از فیس لیفت می باشد.


 پیشرانه های مورد استفاده در F-Type همان نمومه های فعلی هستند که شامل نمومه های چهار، شش و هشت سیلند می باشند که دو پیشرانه نخست بدون هیچ تغییری در مدل جدید بکار گرفته خواهند شد. پیشرانه 2 لیتری چهار سیلندر توربو با قدرت 300 اسب بخار و 400 نیوتن متر میتواند طی 5.4 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر دست یابد.


 اعداد فوق در نمونه 6 سیلندر 3 لیتری مجهز به سوپر شارژر به 385 اسب بخار و 460 اسب بخار ارتقا خواهند یافت و برای کسانی که به دنبال بیشینه عملکرد این کوپه اغواگر هستند نمونه V8 سوپرشارژر دار با نام F-Type R در نظر گرفته شده است که با قدرت و گشتاور چشمگیر 575 اسب بخار و 700 نیوتن متر در طی تنها 3.5 ثانیه قابلیت دستیابی به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت را خواهد داشت.


 نمونه های هشت سیلندر به سامانه ای به نام استارت ساکت مجهز شده اند که با بکار گیری آن میتوان بدون بر هم زدن آرامش همسایگان خودرو را روشن نمود. جگوار F-Type فیس لیفت از هم اکنون با قیمت پایه 54 هزار پوند در انگلستان قابل خریداری است

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: