پایگاه خبری سرعت پرس

۰۸:۲۱ - ۰۹ آذر ۱۳۹۸
مرسدس هم تعدیل نیرو می‌کند:
شرکت دایملر پس از رسیدن به توافق با اتحادیه‌های کارگری اعلام نمود که حداقل ۱۰ هزار شغل را در سراسر جهان طی سه سال آینده کاهش خواهد داد.به گزارش سرعت پرس به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی دایملر آلمان پس از رسیدن به توافق با اتحادیه های کارگری  اعلام کرد حداقل 10 هزار شغل را در سراسر جهان طی سه سال آینده کاهش می دهد.

این سومین اطلاعیه از طرف این شرکت خودروسازی بزرگ در مورد کاهش هزینه ها در هفته جاری بود. خودروسازان درگیر سرمایه گذاری های بزرگ در فناوری های پاک تر هستند و تقاضا در چین، بزرگترین بازار آنها رو به کاهش است. جنگ تجاری بین واشنگتن و پکن هم رشد اقتصاد جهان را کند کرده است.

دایملر طی بیانیه ای اعلام کرد:« صنعت خودروسازی در بحبوحه بزرگترین تغییر در تاریخ خود قرار دارد».

 دایملر گفت مدیریت با اتحادیه های کارگری درمورد اقدامات مختلف برای کاهش هزینه ها و مشاغل به توافق رسیده است که شامل توسعه بازنشستگی پاره وقت و یک برنامه جداسازی می‌شود که در آلمان ارائه می شود. این شرکت همچنین 10 درصد مشاغل مدیریتی خود را در سراسر جهان کاهش می‌دهد.

 این شرکت در ابتدا طرح هایی را برای افزایش رقابت پذیری در نوامبر منتشر کرد که شامل کاهش 1.4 میلیارد یورو (1.54 میلیارد دلار) هزینه کارکنان تا پایان 2022 می شود.

 این اطلاعیه چند روز پس از آن منتشر شد که واحد خودروهای لوکس آئودی، بخشی از خودروسازی فولکس واگن اعلام کرد یک دهم مشاغل خود را کاهش می دهد و به این ترتیب میلیاردها یورو برای سرمایه گذاری در برقی کردن خودروها صرفه جویی می کند.

 خودروسازی BMW هم اعلام کرد مدیریت آن و اتحادیه های کارگری به توافقی برای کاهش هزینه ها رسیده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: