پایگاه خبری سرعت پرس

۱۶:۴۳ - ۰۶ آذر ۱۳۹۸
تورج مجلسی
تسلا باز هم شگفت زده کرد/آقای ماسک همه چیز سایبرتراک عالیه بجز قیافه‌اش!!
جدیدترین محصول تسلا به تازگی توسط مؤسس این کمپانی ایلان ماسک طی مراسم ویژه‌ای معرفی شد. محصول جدید با نام سایبرتراک به گونه‌ای از طراحیِ به شدت نامتعارف و در عین حال ساده‌ای برخوردار است که موجی از انتقادها و پرسش‌ها را از سوی منتقدین و حتی طرفداران تسلا به سوی خود روانه داشته است. تورج مجلسی

  

  
جدیدترین محصول تسلا به تازگی توسط مؤسس این کمپانی ایلان ماسک طی مراسم ویژه‌ای معرفی شد. محصول جدید با نام سایبرتراک به گونه‌ای از طراحیِ به شدت نامتعارف و در عین حال ساده‌ای برخوردار است که موجی از انتقادها و پرسش‌ها را از سوی منتقدین و حتی طرفداران تسلا به سوی خود روانه داشته است. موجی از انتقادات چه در بین کارشناسان و چه در بین مردم عادی که نمونه آن را در پیج اینستای مجله خودمان speed_monthly هم می‌بینید! وانت جدید به گفته ماسک ترکیبی از عملکرد حرکتی یک سوپر اسپرت و توانایی‌های یک تراک سنگین وزن را در هم آمیخته است. در این مراسم که بطور زنده از شبکه‌های مجازی منتشر شد ایلان ماسک ادعای خود را با نشان دادن ویدئوهای از درگ سایبرتراک با پورشه 911 و طناب کشی با فورد F-150 به اثبات رساند. مریخ نورد جدید تسلا ممکن است فرسنگ‌ها با باور ما نسبت به یک محصول تولید انبوه فاصله داشته باشد اما جالب است بدانید ایلان ماسک در مراسم رونمایی اعلام کرد سایت تسلا از هم اکنون پذیرای سفارش علاقه‌مندان می‌باشد و پس از آن در توئیتی اعلام کرد تنها در طی چند روز اول نزدیک به دویست هزار سفارش برای سایبرتراک ثبت کرده است!
اما علاوه بر ظاهر عجیب این خودرو مشخصات فنی اعلام شده نیز بسیاری را شگفت زده کرد. سایبر تراک در سه نسخه تک موتوره دیفرانسیل عقب و دو و سه موتوره دو دیفرانسیل عرضه خواهد شد. نمونه پایه با هر بار شارژ توانایی پیمایش مسافتی معادل 400 کیلومتر را دارد و شتاب صفر تا یکصد کیلومتر آن نیز 6.5 ثانیه اعلام شده است. نسخه بعدی با بهره‌گیری از دو موتور الکتریکی و بسته بزرگتری از باتری‌ها با ظرفیت بیشتر، می‌تواند به برد 480 کیلومتری و شتاب 4.5 ثانیه‌ای دست یابد. اما سوپر وانت واقعی سایبر نسخه 3 موتوره آن می‌باشد که تنها طی مدت زمان 2.9 ثانیه می‌تواند به سرعت یکصد کیلومتر بر ساعت دست یابد و با هر بار شارژ کامل می‌تواند مسافتی معادل 800 کیلومتر را طی کند که بیشتر از هر تسلای دیگری است که تا‌کنون تولید شده است.

توان یدک کشی هریک از مدل‌ها نیز متفاوت است که در نسخه پرچمدار سه موتوره رقم بسیار قابل توجه 6350 کیلوگرم می‌باشد! تسلا در بدنه سایبرتراک از آلیاژی فوق‌العاده مستحکم متشکل از آلومینیوم و فولاد استفاده کرده که در مقابل شلیک گلوله‌های کالیبر 9 میلی‌متر مقاوم و غیر قابل نفوذ می‌باشد. همچنین شیشه‌ها نیز از مقاومت بسیار زیادی در مقابل ضربه برخوردارند.


 

تسلا در بخش فضای داخلی نیز محیطی مینیمالیستیک و فضایی را خلق کرده است و کنترل تمامی عملکردها توسط یک صفحه مانیتور 17 اینچی صورت می‌پذیرد. سامانه تعلیق از نوع گازی تطبیق شونده می‌باشد که می‌تواند ارتفاع سواری را تا 40 سانتی متر افزایش دهد. همچنین این ارتفاع با توجه به میزان بار و سرعت وسیله در حرکت نیز قابل تغییر است. سقف مثلثی شکل و شیشه‌ای خودرو نیز فضای مناسبی را در اختیار سرنشینان هر در ردیف قرار می‌دهد. در امتداد شیب سقف به سمت عقب ماشین فضای بار با پوششی که بطور الکتریکی قابل جمع شدن می‌باشد تعبیه شده و درب محفظه بار نیز مجهز به صفحاتی است که در صورت نیاز تا سطح زمین باز می‌شوند. این قابلیت جهت سهولت در بارگیری وسایلی همچون موتور سیلکت و وسایل سبک چرخ دار در نظر گرفته شده است.قیمت سایبرتراک از حدوداً 40 هزار دلار در مدل تک موتوره قابل سفارش بوده و تا 70 هزار دلار در مدل پرچمدار 3 موتوره افزایش خواهد یافت. انتظار می‌رود وانت جدید تسلا با این محدوده قیمت جایگاه رقبای قدرتمند و سنتی بازار امریکای شمالی را با مشکل مواجه کند. عرضه این خودرو طبق برنامه از سال 2021 آغاز خواهد شد. ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: