پایگاه خبری سرعت پرس

۰۹:۵۰ - ۰۳ آذر ۱۳۹۸
نگاهی به بازار خودرو
در شرایطی که نرخ ارز ثابت مانده و با توجه به تحولات اخیری که در هفته گذشته شاهد آن بوده‌ایم، به نظر می‌رسد که اگر افزایش قیمت دیگر کالاها را شاهدیم این افزایش حداقل قیمت خودرو را شامل نباشد اما متاسفانه واقعیت‌ها حکایت از بازگشت مجدد گرانی به بازار خودرو در یکی/دو روز گذشته داشته است.


سرعت پرس

درواقع اگر پیش از این، افزایش نرخ بنزین موجب رکود بازار و کاهش قیمت خودروها می‌شد اما اینبار علی‌رغم قطع شدن  اینترنت و بی‌خبری دلالان از یکدیگر(!) باز هم نرخ‌ خودروها روند صعودی به خود گرفت و بخشی از این موضوع می‌تواند به دلیل نگرانی مردم از وضع پیش رو باشد. با این توصیف باید گفت با وجود اینکه افزایش قیمت اکثر خودروها از هفته پیش آغاز شده بود، اما عدم اطلاع رسانی تا حدی این مسئله را غیر واقعی نشان می‌داد و حالا ورود موج گرانی به بازار حکایت از واقعی شدن این نرخ‌ها دارد.

در این میان کافی است سری به نمایشگا‌های خیابان انقلاب و یا سایت‌های فرو‌ش خودرویی بزنید تا مشاهده کنید که چگونه هم مردم و هم دلالان با افزایش قیمت خودروهایشان درصدد افزاش نرخ دارایی‌های خود هستند. گویی این دو با نگاه به یکدیگر در نرخ گذاری مال و اموالشان در تلاش هستند تا با سبقت گرفتن از هم، چیزی از قافله عقب نمانند!

جالب اینکه در این مسابقه افزایش قیمت‌ها، ارزش پژو 206 تیپ 2 در بازار به نزدیکی 90 میلیون هم رسیده و این در حالی است که همین دو هفته پیش با این بودجه می‌توانستید پژو 206 تیپ 5 فول را خریداری کنید! قیمت پژو 207 اتوماتیک نیز به نزدیکی‌های 180(178 میلیون) رسیده و 207 دنده‌ای هم با 145 میلیون تومان به قیمت نسخه اتوماتیک خود در دو ماه پیش رسیده است. پراید هاچ‌بک 153 میلیون، تیبا 62.5(!)، پژو پارس 105 میلیون، دنا پلاس توربو 176 میلیون، پژو 2008 335 میلیون، بسترن 202 میلیون، هیوندای ای 20 سیصد میلیون، اکسنت 290 میلیون تومان و الانترا هم 435 میلیون قیمت خورده‌اند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: