پایگاه خبری سرعت پرس

۱۵:۵۳ - ۲۲ آبان ۱۳۹۸
ایمن برانیم


فاصله‌تان را حفظ کنید

سرعت پرس: چندی پیش در اینستاگرام مجله speed_monthly  کلیپی پخش کردیم که متاسفانه در آن فردی که در پشت کامیون قرار گرفته بود به علت عدم دید راننده کامیون از پشت خودرویش به هنگام عقب رفتن، به زیر کامیون رفته و جان خود را از دست می‌دهد. همین نکته بهانه‌ای شد تا به این موضوه بپردازیم.  نقاطی که راننده‌های کامیون قادر نیستند در هنگام رانندگی آنها را ببینند، همواره یکی از چالشهای رانندگی است، رعایت برخی نکات ایمنی می‌تواند به کاهش این دست از حوادث رانندگی کمک قابل توجهی کند.

 

هنگامی که در جاده در کنار یک کامیون رانندگی می‌کنید لازم است که با دقت رانندگی کنید و بدانید که کامیون‌ها نمی‌توانند در شرایط اضطراری به سرعت عکس العمل نشان دهند .صبور بودن در رانندگی به اندازه دانستن نقاط کور دید کامیونها حائز اهمیت است. خیلی نزدیک به کامیون‌ها حرکت نکنید.

اگر نزدیک با یک کامیون حرکت کنید، این باعث می‌شود تا شما در نقطه کور پشت کامیون قرار بگیرید و چنانچه راننده از آن آگاهی نداشته باشد تغییر مسیر ناگهانی یا توقف وی، شما را در خطر تصادف با عقب کامیون قرار خواهد داد.

اگر درپشت یک کامیون بسیار نزدیک به آن حرکت کنید، نمی توانید علائم راهنمایی جاده را به خوبی مشاهده کنید، دید خود از جلوی جاده را از دست خواهید داد که این خطر بسیار فراوانی را به دنبال دارد. دقت داشته باشید که بهترین فاصله از پشت کامیون چیزی در حدود 20 الی 25 برابر طول یک ماشین سواری است.

اما یکی دیگر از دلایلی که نباید چسبیده به کامیون‌ها حرکت کنیم، این است که کامیون‌هایی که با سرعت بالا حرکت می‌کنند فشار باد زیادی تولید می‌کنند و معمولا کمپرسی‌های مجود در خیابان‌ها هم بدون پوشاندن بار خود با یک محافظ می‌توانند آسیب جدی به رنگ خودرویتان وارد کنند.

هنگام رانندگی در شب اگر پشت یک کامیون قرار گرفتید، از نور پایین استفاده کنید، چراکه آینه‌های بغل کامیون می‌تواند نور ایجاد شده را به سمت شما بازتاب ده که این امری بسیار خطرناک است. هنگامی که پشت یک کامیون در حال حرکت هستید سعی کنید حتی المقدور آینه‌های کناری آن در محدوده دید شما باشد .

 

یک نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید که اگر شما چهره راننده کامیون را در آینه‌ها دیدید این بدان معناست که او نیز می‌تواند شما را ببیند و برعکس اگر چهره او را نبینید یعنی اینکه او نیز شما را نخواهد دید. اگر شما حتی دید یکی از آینه‌ها را از دست بدهید راننده کامیون دیگر نمی‌تواند خودروی شما را ببیند.

هنگامی که در جلوی یک کامیون در حال حرکت هستید با فاصله زیاد ار آن حرکت کنید و زمانی هم که در جلوی کامیون هستید و می‌خواهید مسیر خود را تغییر دهید، مطمئن شوید که فاصله زیادی با کامیون دارید.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: