پایگاه خبری سرعت پرس

۱۳:۳۶ - ۱۷ آبان ۱۳۹۸
امداد به زلزله زدگان:
رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از فعالیت ۳۰ تیم عملیاتی این سازمان و دو بالگرد در منطقه زلزله زده آذربایجان شرقی برای امداد و ارزیابی بیشتر خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس به نقل از جمعیت هلال احمر؛ مرتضی سلیمی امروز (جمعه) با اعلام این خبر افزود: در پی زلزله ۵.۹ ریشتری در بامداد امروز در آذربایجان‌شرقی تاکنون ۶۵ روستا ارزیابی شده است. ۷ روستا بیشترین خسارت را داشته‌اند و مطابق ارزیابی‌ها بیشترین تخریب در ورنکش با ۳۰ واحد تخریبی گزارش شده است.  

شروع اسکان اضطراری در ورنکش

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: اسکان اضطراری در ورنکش شروع شده است؛ همچنین تغذیه اضطراری همزمان با اسکان اضطراری شروع می‌شود. اقلام زیستی شامل چادر، ‌پتو، ‌ چراغ والور با توجه به سرمای منطقه، سبدهای غذایی ۷۲ ساعته به منطقه اعزام شده. با آغاز اسکان اضطراری، بقیه مواد غذایی میان آسیب دیدگان توزیع می‌شود.  

وی افزود: دراین زمین لرزه، ۶ شهر، ۱۴۵ روستا تحت‌تاثیر بوده‌اند. زلزله ۵.۹ ریشتری تاکنون ۴۰ پس لرزه داشته که بزرگترین آن ۴.۸ ریشتر بوده است. غیر از ورنکش، آسیب‌دیدگی‌ها در بقیه مناطق ترک‌خوردگی سقف و دیوارها بوده است.

زلزله بامداد امروز در آذربایجان شرقی ۵ کشته در روستای ورنکش و یک کشته در روستا ورزقان ترک به جا گذاشت و در حدود ۴۰۰ واحد مسکونی در روستاهای استان خسارت دیده است. 

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: