پایگاه خبری سرعت پرس

۱۸:۵۲ - ۱۵ آبان ۱۳۹۸
نگاهى كوتاه به لكسس LF-30:چندى پيش در نمايشگاه توكيو لكسس از کانسپت  جديد خود به نام LF-30 رونمايي كرد كه پیش قراول محصولات برقی کمپانی لکسس در دهه آينده خواهد بود. 


يك سوپرالكتريكى ٥٠٠ اسب بخارى كه با هر بار شارژ می‌تواند ۵۰۰ کیلومتر را طی کند. ضمن اينكه با خالی‌شدن باتری ها، امکان شارژ آن با استفاده از یک شارژر ۱۵۰ کیلوواتی نيز وجود دارد.
LF-30 كه در چهل و ششمين نمایشگاه خودروی توکیو از آن رونمايي شد، كانسپتى ٥٣٦ اسبى است با درهاى بزرگ گالوينگ(پروانه اى) كه براى شارژ آن هيچ کابل اتصال و يا درگاهی وجود نداشته و اين مهم تنها به‌صورت بی‌سیم و با پارك خودرو بر روی محل خاص شارژ صورت مى گيرد! 

طراحى اين محصول كه كار استوديويى در جنوب فرانسه مي باشد، به گونه اى است كه بخوبى نشانگر خطى مشى آينده نگر كمپانى در ده سال آينده است. خودرو بدليل الكتريكى بودن نيازى به كاپوت نداشته و خطوط مواج از جلوى خودرو به خطوط تيزى در انتها منتهى مى شود. طراح اين خودرو (كارتابيانو) معتقد است كه ال اف- ٣٠ يك خودروى فوق العاده  آينده نگر است كه مفهومى از يك "احساس يكپارچه" را به نمايش مى گذارد. او مى گويد LF-30 نه فقط يك خودرو بلكه نشان دهنده تعامل مشترى با ماشين و دنياى خارج مى باشد. كارتابيانو در جاي ديگرى از صحبتهاى خود در مورد طراحى ال اف -٣٠ مى گويد: ما روی پروژه LF-30 تلاش كرديم تا تعريفى از توانايي هاى لكسس داشته باشيم. كارتابيانو هم چنين معتقد است كه LF-30 يك ژاپنى اصيل با طعم اروپايي است.


  

سقف تمام شيشه اي آن، اتومبيل را همانند يك سفينه فضايي كرده، حذف ستون B و وجود درهاى يكپارچه كالوينگ در این مدل سبب شده تا سرنشینان عقب به‌راحتی سوار آن شوند و نهايتاً اينكه طراحى آيروديناميكش موجب شده تا برخلاف آنچه كه به نظر مى رسد با خودروى نسبتا بزرگى روبرو باشيم. درواقع LF-30 با طول قريب به ٥.١ مترى(۵۰۹۰ میلی‌مترى، عرض ۱۹۹۵ میلی‌متري، ارتفاع ۱۶۰۰ میلی‌مترى و فاصله‌ محوری ۳۲۰۰ میلی‌مترى) خودرویی بزرگ محسوب مى شود و وزنش نيز به لطف وجود باترى ها كم نبوده با ٢٤٠٠ كيلو وزن بايد آن را در دسته سنگين وزنها جاى داد.LF-30 براى جابجايي اين وزن سنگين به ٤ موتور الكتريكى مجهز شده كه هر يك به صورت  جداگانه روى چرخ ها قرار دارند . مجموع قدرت اين ٤ موتور ٥٣٦ اسب بخار و گشتاور آن به ٧٠٠ نيوتن متر مى رسد كه اين مجموعه توان، خودرو را قادر مى سازد در عرض ٣.٨ ثانيه به سرعت ١٠٠ كيلومتر در ساعت برسد. 
طراحى  داخلى  LF-30 فوق مدرن و جلوتر از زمان است! غربيك فرمان آن همانند فرمان هواپيما و سفاين فضايى طراحى شده،  صندلی‌هایش نيز بي شباهت به صندلی‌های هواپیما نبوده و نمایشگر بزرگی در مقابل سرنشینان امكان استفاده از وسايل ارتباطى را مهيا مى سازد. جالب اينكه سرنشینان عقب می‌توانند از فناوری (هوش مصنوعی) و از طريق حركات دست در فضا برای کنترل امکانات خود استفاده کنند و سقف شيشه اى نيز كاربرد دوگانه اى دارد. اين سقف شيشه اى علاوه بر نمايش آسمان مى تواند دربرگيرنده نمايشگر رهياب و يا حتى ويدئو باشد.

اما جالب‌ترین تكنولوژى بكارگرفته در LF-30 مربوط به فناورى Lexus Airporter است كه اگرچه تصاويرى از آن را نيافتيم اما طبق ادعاى لكسس، در اين تكنولوژى يك پهباد می‌تواند وسایل  و اسباب شما را از درب منزل تا خودرو حمل کند./سرعت پرس 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: