پایگاه خبری سرعت پرس

۰۹:۳۲ - ۰۸ آبان ۱۳۹۸
رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو با بیان اینکه در بخش خودروهای اروپایی نمی‌توان تأمین قطعات را به‌صورت مسافری انجام داد، گفت: امروز مهمترین مشکل، تأمین قطعات خودروهای اروپایی از جمله محصولات رنو در بازار است.

 به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس به نقل از تسنیم، علیرضا نیک‌آیین با اشاره به اینکه در حال حاضر صاحبان خودروهای چینی و خودروهای بالای 200 میلیون تومان در بازار برای تأمین قطعات یدکی دچار مشکل شده‌اند، اظهار داشت: در بخش خودروهای چینی برخی از قطعات در بازار نیست و در مقطعی همان قطعات که بعضاً الکترونیکی هستند با چندین برابر قیمت به‌فروش می‌رسند، همین موضوع عاملی شده تا خریداران خودروهای چینی در تعمیر خودروهای خود به دردسر بیفتند.

وی با ابراز اینکه در بخش ماشین‌های چینی و کره‌ای تا حدودی تأمین قطعات مشکل نیست، افزود: امروز مهمترین مشکل، تأمین قطعات خودروهای اروپایی از جمله محصولات رنو در بازار است، به‌نحوی که مشتری این خودروها در صورت خرابی خودرو نمی‌تواند به‌راحتی خودروی خود را تعمیر کند.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو با تأکید بر اینکه در بخش خودروهای اروپایی نمی‌توان تأمین قطعات را به‌صورت مسافری انجام داد، گفت: اعمال تحریم‌ها عاملی شده تا خودروسازان اروپایی که حاضر به همکاری با خودروسازان ایرانی بودند بازار ایران را ترک کنند. همین امر تأمین قطعات این خودروها را در بازار کشور دچار مشکل کرده است.

نیک‌آیین با اعلام اینکه در بخش خودروهای فولکس‌واگن نیز تأمین قطعات با مشکل صورت می‌گیرد، گفت: نمایندگی‌ها در تأمین قطعات مستأصل شده‌اند و نمی‌توانند مشکلات مردم را برطرف کنند. در این رابطه دولت باید تمهیدات لازم را انجام دهد تا یک شرکت به‌صورت واسطه تأمین قطعات این خودروها را انجام دهد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: