پایگاه خبری سرعت پرس

۱۴:۱۰ - ۲۷ مهر ۱۳۹۸
رده استيشن هنوز هم در اروپا طرفدار دارد
اگرچه استیشن‌ها سگمنت محبوب خودرو در اروپا محسوب شده و هنوز هم درصد قابل توجهی از فروش را به خود اختصاص داده تند اما حتی فروش آنها نیز زیر سایه فروش اس‌یو‌وی‌ها قرار گرفته است.پايگاه خبرى سرعت پرس: در گزارشى كه با تازگى از سوى ايسنا منتشر شده است، آمارها همچنان حكايت از استقبال و علااقه شهروندان اروپايى به خريد و استفاده از استيشن‌ها دارد.


در این گزارش آمده، باوجود اینکه در سال‌های اخیر استقبال مشتریان از خودروهای سایز کوچک همچون کراس اوورهای کامپکت و هاچ بک به شدت افزایش پیدا کرده است اما تازه‌ترین آمار و گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که بسیاری از مشتریان اروپایی همچنان تمایل و علاقه زیادی به خریداری و استفاده از خودروهای استیشن واگن دارند چرا که این وسائل نقلیه فضای بار بیشتر و کابین بزرگتری نسبت به خودروهای سدان معمولی و یا هاچ‌بک دارد.

همانطور که قبلاً هم گفته‌ایم بدلیل گرانی کرایه وسایل حمل و نقل در اروپا، بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند تا از خودروهای جادار شخصی خود برای جابجایی وسایلشان استفاده کنند و در این میان استیشن واگن‌ها مناسب‌ترین و بهترین خودرو برای این منظور به حساب می‌آیند.  
 


با همه این حرف‌ها اما به نظر می‌رسد، شرکت‌های خودروسازی دیگر تمایل زیادی برای ادامه خط تولید خودروهای استیشن واگن از خود نشان نداده‌اند و بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران نیز برآورد و اعلام کرده‌اند که سهم این وسائل نقلیه از بازار کشورهای اروپایی تا سال ۲۰۲۵ میلادی کاهش پیدا خواهد کرد. هرچند در گزارشی که ایسنا تهیه کرده است اشاره‌ای به رده خودروهای چند منظوره اس یو وی نشده است اما به نظر می‌رسد اقبال جهانی این سگمنت در طول چند سال اخیر یکی از عمده دلایل کاهش تولید آونت ها، کومبی‌ها یا همان استیشن واگن‌ها باشد. اس یو وی‌ها و کراس‌اوورهای میدسایز ضمن تأمین سلایق خریداران، اتومبیل‌های جادار و بزرگی هستند که همچون استیشن‌ها برای سفرهای طبیعت گردی، جهان گردی و همچنین خانواده‌های پرجمعیت مناسب می‌باشند.توجه داشته باشید که استیشن‌ها در سال گذشته (۲۰۱۸) تنها ۱۱ درصد از فروش در بازار اروپا را به خود اختصاص داده‌اند و اگرچه گفته می‌شود فروش آنها تا سال ۲۰۲۵ میلادی، به یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه در اروپا تقلیل خواهد یافت اما بازهم اروپا را باید بزرگترین خریدار استیشن واگن یا شوتینگ بریک‌ها دانست. از بزرگ‌ترین مشتریان خودروهای استیشن در این قاره سبز می‌توان به آلمان، سوئد و جمهوری چک اشاره کرد که در مجموع ۷۲ درصد از مجموع کل فروش استیشن‌ها در سال ۲۰۱۷ را به خود اختصاص داده‌اند و در این بین نیز محصولات ولوو، اشکودا (بویژه مدل اُکتاویا) و فولکس‌واگن نیز بیشترین آمار از فروش استیشن‌ها را دارند


 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها