پایگاه خبری سرعت پرس

۰۸:۱۳ - ۲۷ مهر ۱۳۹۸
نگاهى كوتاه به خودرو تجارى سبك تسلا:
به تازگی گزارشی از مختصات و قابلیت‌های پیکاپ برقی تسلا منتشر شده که اطلاعات جدیدی از این وانت قدرتمند و جدید را به نمايش گذاشته است است. سرعت پرس 

شرکت تسلاموتورز که در سالهای اخیر با استقبال بینظیری از سوی مشتریان برخوردار شده است، با برنامههای جاهطلبانه و بلندپروازانه سعی دارد تا با توسعه و تولید انبوه انواع محصولات برقى خود در تمامى رده ها بتواند گام بلند و مثبتی در راستای حفاظت از محیط زيست بردارد.

این گزارش به مرور و بررسی مختصری بر مجموعه مشخصات فنی، ویژگیهای ظاهری، قیمت و زمان معرفی و عرضه يكى از اين محصولات در رده تجارى  مى پردارد. میپردازد


یکی از جنجالی و چالش برانگیزترین موارد در معرفی و عرضه خودروهای جدید، همواره قیمت آنها بوده که قبل از معرفی رسمی از سوی شرکت تولیدکننده، تبدیل به موضوع بحث بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در صنعت خودرو میشود.

ایلان ماسک، موسس و مدیرعامل شرکت تسلاموتورز در مورد قیمت پیکاپ تسلا که بنابر اخبار منتشر شده، تسلا مدل بی (Tesla model B) نام دارد، خاطرنشان کرده است که این خودرو بدون شک، قیمتی پایین تر از ۵۰ هزار دلار خواهد داشت تا مشتریان و علاقمندان توانایی خریداری و تهیه یک پیکاپ مجهز، قدرتمند، پاک و دوستدار محیط زیست را داشته باشند.  

از مشخصات فنی و قابلیتهای آن نيز میتوان به موارد زیر اشاره کرد:


تسلا پيك آپ چهارچرخ محرک بوده و سیستم تعلیق آن به گونهای طراحی شده که قادر است مطابق با وزن و اندازه بار، حرکات خودرو را تنظیم کند.

این خودرو همچنین قادر خواهد بود هزار پوند (حدود پانصدكيلو) بار را با خود بکشدبسیاری از کارشناسان بر این باورند که پیکاپ تسلا مدل B میتواند رقیب قدرتمندی برای فورد اف ١٥٠به شمار برود.
تسلا پيك آپ همچنين  با بهرهگیری از یک مجموعه باتری قدرتمند میتواند مسافتی به طول ۴۰۰ الی ۵۰۰ مایل را طی کند که این طیف مسافتی برای یک خودروی تمام الکتریکی آنهم با كاربرى تجارى، بسیار بالا و مناسب به شمار میرود.  

این خودرو همچنین به سیستم پارک اتوماتیک و دوربین ۳۶۰ درجه مجهز شده است که به راننده اجازه میدهد بدون هیچ مشکلی، در همه جا رفت و آمد و پارک کند.

گفته مى شود توسعه دهندگان اصلی این خودروی غول پیکر جف داهن و جسی هارلو بوده اند که تمرکز زیادی بر روی طراحی ظاهری آن داشته و سعی کرده اند نشان یک خودروی جدید با نوآوریهای منحصر بفرد که تاکنون در کمتر خودرویی به چشم خورده را در اين وانت پياده كنند. به گفته آنها، تمرکز اصلی در طراحی ظاهری پیکاپ تسلا، نمایش نمادینى از آینده مبتنی بر تصویر خودروها در فیلم های علمی-تخیلی بوده است.این طور که به نظر میرسد، این خودروساز آمریکایی قصد دارد از پیکاپ غول پیکر برقی و جدید خود در اواخر سال جاری میلادی، نوامبر ۲۰۱۹، رونمایی کند تا در طول یکی دو سال آینده عرضه رسمی آن آغاز شود./ايسنا 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: