پایگاه خبری سرعت پرس

۱۱:۳۳ - ۱۵ مهر ۱۳۹۸
ساخت تجهیزات با فناوری بالا در حوزه انرژی از برنامه های مپنا است
مدیرعامل کارخانه های گروه صنعتی مپنا: زیرساخت لازم برای تولید خودرو برقی در مجموعه مپنا فراهم است.


به گزارش سرعت پرس به نقل از ایرنا، عباس علی‌آبادی روز یکشنبه در حاشیه بازدید وزیر نفت از کارخانه‌های گروه صنعتی مپنا در شهرستان فردیس استان البرز افزود: کارخانه‌های خودرو‌سازی از ظرفیت‌های ملی کشور هستند و در نظر داریم با آن‌ها همکاری کنیم و قصد نداریم جای کسی را بگیریم اما اگر این استقبال یک طرفه باشد به تنهایی وارد عمل خودروسازی خواهیم شد.

وی بیان داشت: ظرفیت های تولیدی گروه صنعتی مپنا متنوع بوده و در زمینه ساخت لوکوموتیو و تجهیزات ریلی این مجموعه از توانمندی لازم برخوردار است.

وی اضافه کرد:  بدون شک در حوزه فناوری بالا موفق عمل خواهیم کرد چرا که زیرساخت های کافی موجود است، همچنین مدعی هستیم که نیازهای صنعت برق از جمله موتورهای با دور متغیر برای خودروهایی با راندمان پائین تولید کنیم.

مدیرعامل کارخانه های گروه صنعتی مپنا  با  اشاره به پروژه  خط ریلی قطار برقی  تهران- مشهد گفت: این پروژه به دلیل عدم تأمین مالی توسط چینی ها با کندی پیش می رود.وی ضمن تاکید به تولید خودرو با کیفیت و البته برقی، افزود:

علی آبادی با اشاربه بازدید وزیر نفت از کارخانه های مپنا اضافه کرد: وزیر نفت در حوزه فناوری بالا به مجموعه مپنا ماموریت خاص دادند که این اقدام در اولویت کاری ما قرار خواهد گرفت.

وی افزود:  ساخت تجهیزات با فناوری بالا در حوزه انرژی از برنامه های مپنا است. 

این مسئول  با اشاره به محدودیت منابع سوخت فسیلی و بنزین اظهارداشت : تولید خودرو های برقی پیشنهاد مپنا برای مقابله با این مشکل است که البته در این حوزه نیز آماده کار و همکاری هستیم.

گروه صنعتی مپنا وابسته به وزارت نیرو در زمینه ساخت قطعات نیروگاهی ، لوکوموتیو، توربین ، تجهیزات صنایع نفت و گاز و دیگر بخش ها فعالیت دارد.

فعالیت این گروه مورد تحسین مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری قرار گرفته است.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها