پایگاه خبری سرعت پرس

۱۰:۳۴ - ۰۹ مهر ۱۳۹۸
بر اساس گزارش معاونت علمی؛
بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در حال حاضر در مجموع بیش از ۴ هزار شرکت دانش بنیان در حوزه‌های مختلف فناورانه مشغول فعالیت هستند که از این تعداد ۶۰ شرکت دانش بنیان در حوزه حمل و نقل هوشمند فعالیت می‌کنند.


بنا به گزارش سرعت‌پرس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استارت آپ‌هایی که در چند سال اخیر به‌حوزه کسب و کار و صنعت کشور تزریق شده‌اند، نقشی تاثیرگذار در روند رو به‌رشد اقتصاد کشور دارند. شرکت‌هایی که با هدف دگرگون کردن شیوه مدیریت و ادامه کار صنایع مختلف روی کار آمده‌اند و نگاهی نو به مفاهیم اقتصادی دارند.

با تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تعداد قابل توجهی از استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان در کشور شکل گرفته‌اند.

معاونت علمی و فناوری مجموعا بیش از ۴ هزار شرکت دانش‌بنیان را تأیید کرده است که در حوزه‌های مختلف فناورانه مشغول فعالیت اند و در این میان الگوهای موفقی به چشم می‌خورند که تکثیر آن‌ها می‌تواند اقتصاد کشور را متحول سازد.

بر اساس آمارهای رسمی اعلام شده، تا پایان سال ۱۳۹۷ شرکت‌های دانش‌بنیان توانستند ۱۴۰ هزار نفر را در حوزه‌های مختلف به کار بگیرند. از این میان سهم صنعت حمل و نقل پیشرفته کشور از تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان، فعالیت ۶۰ شرکت است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با توجه به اهمیت زیاد این صنعت در کشور، اقدام به شکل دادن یک ستاد مهم و کامل به نام  ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته عمومی کرده است تا راهی پیش روی جوانان و متخصصان ایرانی و ایده‌های درخشان آن‌ها باز کند و نویدی برای توسعه این صنعت بزرگ باشد.

در این میان، تلاش‌های گوناگونی توسط گروه‌های مختلف این ستاد برای توسعه هر بخش از حمل و نقل صورت گرفته که هر کدام از آن‌ها با هم‌افزایی بخش خصوصی، دولتی و فارغ التحصیلان دانشگاهی به دنبال بومی‌سازی و تسریع طرح‌های توسعه‌ای این حوزه‌ها است./ایرنا

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
تازه ترین ها