پایگاه خبری سرعت پرس

۱۷:۵۹ - ۰۸ مهر ۱۳۹۸
فریدون احمدی
رنگ جدیدی به نام نارنجی فووکس

رونمایی از رولزرويس كالينان نسخه اورنج فوكس، بهانه‌اى شد برایمان تا ضمن معرفى کوتاه و نمایش تصاویر اين نسخه خاص از رولزرويس، نگاهى گذرا به مالك اين خودرو "مايكل فوکس" FUX –تلفظ صحیح نام فووکس است- و خودروهاى با ارزشش داشته باشیم. مجموعه‌اى كه در كنار كلكسيونى همچون مجموعه "جی لنو" يكى از جذابترين كلكسيون‌هاى دنيا محسوب مى‌شود. جالب اینجاست که حساب تعداد دقیق خودروهای کلکسیون از دست خود وی نیز در رفته اما گفته می‌شود كلكسيون با ارزش فوکس چيزى در حدود ١٦٠ خودروى استثنايي از جمله پورشه، مرسدس جی واگن، مک لارن، فراری لامبورگینی و....را شامل می‌شود. فوکس در سال 1958 از کوبا به ایالات متحده آمریكا آمد. او در آن زمان جوان فقیری بود که هرچند در ابتدا هیچ پولی برای خرید ماشین نداشت اما خیلی زود توانست یک داج کوپه Dodge مدل 1949 را بخرد. او حالا اغلب مواقع پشت یک رولزرویس فانتوم سفید دیده می‌شود ولی یکی از علایق او به سفارش رنگ‌های خاص برای اتومبیل‌های خود برمی‌گردد. به طور مثال وی در پپل بیج 2013 او گل بنفشی را دید و به رولزرویس سفارش رنگ‌آمیزی فانتوم دراپ‌هد خود با این رنگ را داد.


مدتی بعد او از رولزرویس درخواست کرد تا فرمول این رنگ  را برای رنگ آمیزی مک‌لارن 12C خود در اختیارش قرار دهند که البته رولزرویس نیز خواسته او را اجابت کرده و رنگ فوق را آنهم فقط برای یکبار مصرف در اختیار فوکس قرار داد. شاید بد نباشد این نکته را هم بدانیدکه رنگ‌آمیزی خودروها بدلایل ایمنی در برخی از ایالت‌های آمریکا با محدودیت‌هایی روبروست اما گویا فوکس خیلی به این موضوع اهمیت نداده و همواره دنبال خودروهایی خاص با رنگ‌هایی خاصتر بوده است! او یکی از 106 مشتری هایپرکار 2 میلیون پوندی مک لارن به نام  Ultimate Series BP23 که قطعا آن را به رنگی ویژه سفارش خواهد داد. یکی از سایت‌ها نوشته بود: شاید مک‌لارن باید او را دنبال کند و ببیند که وی به چه گل‌هایی نگاه می‌کند!

او واقعاً معتاد است‌، معتاد به خریداری اتومبیل‌های گرانقیمت آنهم با رنگ‌هایی سفارشی و ویژه! چیزی که خود نیز به آن معترف است و می‌گوید. "حداقل اگر من به مواد مخدر اعتیاد داشته باشم پول کمتری خرج می‌کردم!"


فوکس بواقع راست می‌گوید چرا که اعتیاد او همین امسال کلی خرج روی دستش گذاشته است: 3 نسخه پورشه، یک دستگاه فراری 812 سوپرفست، یک دوج دمون، یک آ‌ام‌گ جی‌تی، یک پاگانی، دو نسخه GT C ادیشن 50 و دو دستگاه مرسدس اس 65 .

او حالا 10 رولزرویس با رنگ‌های ویژه دارد که همگی به سفارش او رنگ‌آمیزی شده‌اند. رولزویس در پپل‌بیج امسال هم یک دستگاه کالینان را به نمایش گذاشت که با رنگ خیره‌کننده خود توجه همه را به خود جلب می‌کرد. کالینانی به رنگ نارنجی فوکس به سفارش این کلکسیونر که قبل از ابیرون آمدن از سالن نمایشگاه تمام سفارشی سازی‌ها رویش انجام شده بود.ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها