پایگاه خبری سرعت پرس

۱۱:۱۹ - ۰۶ مهر ۱۳۹۸
فیات-کرایسلر چهل میلیون دلار به‌دلیل ارائه آمار غلط و گمراه کردن سرمایه‌گذاران‌شان جریمه می پردازد.
   
به گزارش سرعت پرس به نقل از خبرگزاری تسنیم، شرکت اتومبیل‌سازی فیات-کرایسلر و شعبه اصلی آن در آمریکا،  به خاطر گمراه کردن سرمایه‌گذارانشان در مورد ارقام فروش ماهانه خود چهل میلیون دلار می‌پردازند.

شرکت  فیات-کرایسلر به مدت پنج سال از 2012 تا 2016 با اقداماتی فریبکارانه گزارش فروش خودروهای جدید  را دست‌کاری و اعلام می‌کرد که فروش آنها هر سال به صورت ماهانه رشد مداوم داشته و این در حالی است که رشد فروش آنها در سپتامبر 2013 پایان یافته بود.

 در جولای 2016 در بحبوحه بررسی‌های مقامات فدرال آمریکا از جمله وزارت دادگستری این کشور، این شرکت بیش از 5 سال از ارقام فروش ماهانه خودروهای خود را اصلاح کرد.

فیات کرایسلر اعلام کرد همکاری کامل داشته است و سیاست ها و استراتژی های خود را اصلاح کرده است و متعهد است کنترل شدیدی بر گزارش فروش خود داشته باشد.

 کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرد فیات کرایسلر به مراکز تجاری خود فشار آورده بود تا فروش سالانه خود را به طور مداوم افزایش دهند و به اهداف داخلی فروش خود مخصوصاً در آخرین روزهای فروش هر ماه برسند، بنابراین برخی کارکنان شرکت در اکثر مراکز تجاری آن گزارشات جعلی ارائه می‌دادند.

به معامله‌کنندگان پول داده می‌شد تا فروش تقلبی خود را در پایگاه اطلاعاتی شرکت  گزارش دهند. این گزارشات شامل فروش‌های تقلبی با نام مشتریان تقلبی و تاریخ فروش اشتباه بود.

 سه خودروساز بزرگ دیترویت گزارش ماهانه ارقام فروش را متوقف کرده‌اند و حالا به صورت فصلی گزارش می‌دهند./ رویترز

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
تازه ترین ها