پایگاه خبری سرعت پرس

۱۲:۵۳ - ۰۲ مهر ۱۳۹۸
دیزلی‌ها از اروپا می‌روند.
هوندا گفته است تا سال 2021 به تدریج فروش خودروهای دیزل خود در بازار اروپا را متوقف و خودروهای برقی را جایگزین آنها می کند.


به گزارش خبرگزاری سرعت‌پرس به نقل از تسنیم، شرکت هوندا موتور اعلام کرده تا 2021 به تدریج خودروهای دیزل را حذف  و نسخه‌های برقی را جایگزین آنها می‌کند. این خودروساز قصد دارد تا سال 2025 تمام خودروهای خود در اروپا را الکتریکی کند.


 هوندا جدیدترین خودروسازی است که برای تبعیت از قوانین سخت آلایندگی هوا، تولید خودروهای دیزل خود را متوقف می‌کند. این طرح بخشی از هدف بلندمدت این شرکت برای ساخت خودروهای برقی است. قرار است تا 2030 دو سوم خط تولید این شرکت خودروهای برقی باشند که در حال حاضر تنها 10 درصد تولید این شرکت را تشکیل می‌دهند.


طبق اهداف آلایندگی هوای اتحادیه اروپا، مقدار تولید co2 در خودروها باید از میانگین 120.5 گرم فعلی تا 95 گرم در هر کیلومتر در 95 درصد خودروها کاهش یابد. تمام خودروهای جدید در اتحادیه اروپا از 2021 باید از این قوانین پیروی کنند.


 کاهش تقاضا برای خودروهای دیزل و قوانین سخت‌تر آلایندگی هوا، دورنمای تولید شرکت هوندا را در اروپا تیره و تار کرده است.

هوندا پیش از این اعلام کرده بود که سایت تولیدی خود در انگلیس را در سال 2021 می‌بندد که در این صورت 3500 نفر به طور مستقیم بیکار می‌شوند.


سومین خودروساز ژاپن همچنین اعلام کرد تا 2025، انواع مدل‌های خودروی خود را تا یک سوم تعداد فعلی کاهش می‌دهد، هزینه‌های جهانی تولید را  10 درصد پایین می‌آورد و پولی را که از این طریق صرفه جویی ‌می‌کند برای تحقیقات پیشرفته و توسعه هزینه خواهد کرد.ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
تازه ترین ها