پایگاه خبری سرعت پرس

۰۷:۲۷ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۸
ضمانت ميلياردى يك پرونده


معين بهبهانى مالك و مديرعامل شركت معين موتور نماينده رسمى پورشه در ايران يكى از آن شخصيت هاى حاشيه ساز در اين دو/ سه سال اخير بوده است. زمانى شايعه نسبت وى با آيت الله شاهرودى مطرح شد، يك زمان دريافت وام صد ميليون دلارى از بانك توسعه صادرات و عدم بازپرداخت آن و حالا هم ارائه وثيقه ٢٠ ميلياردى از سوى جوانى به نام امير بارانى بهبهانى -كه گفته مى شود پسر اوست- براى آزادى شبنم نعمت زاده دختر وزير سابق صنعت كه حسابى سرو صدا پيدا كرده است. 


در نيمه اسفند ماه ٩٤، سايت تابناك به نقل از انتخاب گزارشى از بدهى صد ميليون دلارى بهبهانى به بانك توسعه صادرات منتشر كرد و در اين گزارش به شايعه نسبت بهبهانى با آيت الله شاهرودى پرداخت.
در اين شايعه مديرعامل پورشه ايران، داماد آيت الله شاهرودى عنوان شده بود كه البته بلافاصله هم دفتر آيت الله و هم بهبهانى اين موضوع را تكذيب كردند. بهبهانى همچنين در واكنش نسبت به اين موضوع وام دريافت شده، در مصاحبه اى كه در همان زمان برگزار شد، گفت: اين وام نه براى واردات پورشه ها بلكه براى گشايش كار در كارخانه نساجى بوده است. كارخانه اى كه به زعم او بزرگترين كارخانه نساجى كشور در عرض ٤٠ سال گذشته مى باشد. او همچنين در ادامه صحبت هايش و در واكنش به نامه بانك توسعه صادرات ايران به بانك مركزى گفته بود: "این وام صرفاً جهت فعالیت تولیدی و صادراتی و به سررسید ۲۵ اسفندماه سال ۹۳ بوده كه کاملا هم تسویه شده است و ضمن تعجب از اين نامه به اصالت آن شک و تردید دارم."

B

اما صرف نظر از موضوع وام و شايعه نسبت (داماد و پدر زنى) وى با رئيس سابق قوه قضاييه، آنچه در دوسه روز اخير مجدداً نام او را بر سر زبان ها انداخته، تصويرى از جوانى به نام امير بارانى بهبهانى و شناسنامه اوست كه در شبكه هاى مجازى دست به دست مى شود. برپايه اين شايعه گفته شده امير بارانى (پسر معين) متولد ١٣٧٣ براى آزادى شبنم نعمت زاده (دختر وزير سابق) يك وثيفه ٢٠ ميلياردى ارائه داده است! حال بايد منتظر ماند و ديد كه واكنش ها نسبت به اين خبر چگونه است؟ 
تاييد، تكذيب و يا سكوت؟! 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: