پایگاه خبری سرعت پرس

۱۴:۲۳ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۸
تسلا مدل S در نوربرگ‌"رینگ" پیروز میدان شد
کوشا نامی


رکورد پورشه تایکان در نوربرگ‌رینگ زده شد. خبر کوتاه بود، به همان کوتاهی که پورشه آن‌را در نوربرگ‌رینگ ثبت کرده بود! چراکه به تازگی دو دستگاه تسلا ی دست‌کاری شده درهمین پیست رکورد آن را جابجا کردند. تسلا‌هایی که به نوربرگ‌رینگ آورده شده بودند، ‌توانستند با قوای سه موتوره پلاید (Plaid) خود زحمت این ثبت رکورد را بکشند تا در صورت ر‌سمی شدن رکوردشان همچنان حرف اول را دنیای خودروهای الکتریکی بزنند.

 

هرچند این رکورد هنوز هم رسما اعلام نشده اما عکاسان نشریه رود‌اند‌ترک که روز 3 شنبه 
شاهد تایم‌زدن آزمایشی مدل S بوده‌اند، ادعا می‌کنند این خودرو در حال حاضر تایم سریع‌تری نسبت به تایکان داشته است. طبق اعلام نشریه رود شو  عکاسان فوق تایم این آمریکایی برقی را در نوربرگ‌رینگ حدوداً 7 دقیقه و 23 ثانیه اعلام کرده‌اند.


 این رکورد که در شرایط آب‌وهوایی مناسب و در زیر هوای ابری زده شده، چیزی در حدود 20 ثانیه سریع‌تر از تایکان است که البته این اختلاف فاحش می‌تواند بدلیل تغییرات اعمال شده از جمله وجود قوه محرکه سه موتوره، سیستم تعلیق تقویت شده، رینگ‌های بزرگ‌تر، گلگیرهای عریض‌تر، اسپویلر عقب و ترمزهای ارتقاءیافته در هر دو نمونه تقویت یافته پروتوتایپ تسلا باشد.

حال که گفتیم پروتوتایپ، بد نیست بدانید که رکوردهای ثبت شده توسط پورشه با نسخه‌ای از تایکان زده شده است که قرار است تولید شود اما رکوردهای تسلا توسط مدل‌های دست‌کاری شده‌‌ای بوده که حتی صندلی اضافه آنها نیز حذف شده است. با این توصیف اگر این تایم واقعی باشد، 20 ثانیه اختلاف با پورشه قطعاً موفقیت بزرگی برای تسلا محسوب می‌شود اما این به‌شرطی خواهد بود که در آینده‌ای نزدیک تسلا نیز مدل S را با چنین قوای محرکه‌ای به بازار عرضه کند.

در مورد کسانی هم که پشت فرمان بوده‌اند‌، ما چیزی نمی‌دانیم. اما منابع همان مجله ادعا کرده‌اند که «آندریاس سیمونسن» و «کارل رایدکوئست» سوئدی و همین‌طور «توماس موتچ» کارشناس نوربرگ‌رینگ از رانندگان حرفه‌ای مسابقات پشت فرمان این خودرو نشسته و این رکوردها را زده‌اند. درهرحال فعلاً نمی‌توان به‌طور قطعی در مورد رکورد مدل S اظهارنظر کرد و باید تا زمان لپ‌تایم رسمی و همین‌طور انتشار اطلاعات رسمی در مورد این پروتوتایپ‌ها منتظر بمانیم.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها