پایگاه خبری سرعت پرس

۱۶:۰۱ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۸
بازار خودرو راکد است

اگرچه در این چند روز اخیر خبرگزاری‌ها، نشریات خودرویی و سایت‌های مختلف گزارشهای متفاوتی از روند رو به نزول قیمت خودروها منتشر کرده‌اند اما استعلام اخیر خبرنگار ما در روز دوشنبه نشان از تغییر محسوسی در نرخ خودروها ندارد. در این میان یک نکته را باید در نظر گرفت و آنهم عدم تمایل مردم به‌ خرید خودرو و در نتیجه رکود بازار به‌گونه‌ای است که فروشنده واقعی را ناچار به‌ارزان‌فروشی می‌کند. در چنین بازاری بالطبع قیمت‌های متفاوتی ارائه می‌گردد که بعضا از آن به  کاهش قیمت‌ها یاد می‌شود.

 

به عنوان مثال در گزارش اخیری که ما منتشر کرده‌ایم قیمت پراید هاچ‌بک 46 میلیون تومان(با نوسان 1 میلیون ریالی) از صفر فروش‌های پیچ شمیران استعلام شده بود که یک‌روز بعد باشگاه خبرنگاران جوان آن‌را با افت ۲۰۰ هزار تومانی، ۴۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام نموده و خبر از ادامه روند نزولی خوب برای این خودرو دارد! چنین تفاوت‌های ‌قیمتی را البته در دیگر خودروهای داخلی و حتی سایت‌های پرمخاطب فروش خودرو هم می‌توان دید. به نحوی که برای مثال در مواردی همچون 206، 405 و یا پرشیا نیز (حتی با وجود کپی کردن قیمت‌ها از یکدیگر) نرخ‌های متفاوتی را شاهد می‌باشید.

 

 

در این وضعیت آنچه مشخص است تا قیمت‌ها ثابت نگردد، رکود بر بازار ادامه خواهد داشت و فروشنده در صورت اصرار در فروش خودروی خود با ضرر نسبتا سنگینی مواجه می‌شود. در این بازار، خریدار نیز با توجه به ادامه روند رو به پایین قیمت‌ها با ترس از متضرر شدن تمایلی به خرید ندارد و اکثر معاملات در بین دلالانی صورت می‌گیرد که به دنبال دریافت سود بیشتر از این وضعیت هستند.  

 

 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: