پایگاه خبری سرعت پرس

۰۷:۰۴ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۸
فریدون احمدی
معرفى هونگ كى در نمايشگاه ٢٠١٩ فرانكفورت
 

هونك كى اس ٩ نام سوپراسپرت چينى است كه در فرانكفورت امسال از آن پرده بردارى شد، يك برند جديد از گروه خودرو سازى فاو FAW چين كه علاوه بر اين نمونه يك SUV هم با خود به ماين آورده بود. S9 نه تنها طرح به روزى از يك سوپر اسپرت را به نمايش مى گذارد بلكه از حيث فنى  هم اطلاعاتى را به ثبت رسانده كه همه را انگشت به دهان كرده است. ٤٠٠ كيلومتر در ساعت سرعت و رسيدن به سرعت ١٠٠ در كمتر از ٢ ثانيه(١.٩) تنها بخشى از عملكرد اين هايپر كار چشم بادامى است. جالب اينجاست كه پيشرانه اين خودرو يك موتور٨ سيلندر هايبريد است كه براى به ثبت رساندن اين عملكرد، ١٤٠٠ اسب قدرت دارد! 


هونگ كى به زبان چينى پرچم قرمز معنا مى شود كه در واقع اشاره اى سمبوليك به حكومت كمونيستى چين در دهه هاى گذشته دارد. اين برند با ٦١ سال سن، قديمى ترين برندهاى چينى است كه از سال ١٩٥٨ در حال توليد خودرو است. هونگ كى در ابتدا براى مقامات عالى دولت و حزب كمونيست چين ساخته مى شد و توليد محصولاتش تا سال ١٩٨٢ ادامه بافت، پس از مدتى توليدش كاهش يافته و متوقف شد و بالاخره در دهه ٩٠ مجددا احيا گرديد.


نسل اول آن با چهره اى قديمى توليدش تا دهه ٧٠ ادامه يافت، نسل دوم بر پايه آئودى ١٠٠ تا نيمه دهه ٢٠٠٠ ادامه داشت و بالاخره نسل سوم نيز بر پايه تويوتا كراون مجستا از سال ٢٠٠٦ تا ٢٠١٣ به روى توليد رفت. در سال ٢٠١٣ نسل چهارم معرفى شد و در حال حاضر علاوه بر مدل هاى گوناگون توليدى، نمونه هايى از انواع كانسپت را هم معرفى نموده است. هونگ كى L5 نيز همين امسال و در برنامه گرندتور جرمى به عنوان يك خودروى لوكس شرقى در مقابل انواع غربى خود به چالش كشيده شد. 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: