پایگاه خبری سرعت پرس

۰۶:۲۷ - ۱۸ شهريور ۱۳۹۸
آیت الله اراکی:
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه ضرر منافقان برای کشور از کافران بیشتر است همچنین گفت: اینکه برخی می‌گویند خودرو ملک شخصی است و هرکسی می‎تواند هرکاری در آن انجام دهد، نشانه عمق بی‎درکی و بی‌سوادی است، زیرا مگر می‎توان کاری را در خیابان و در مقابل مردم انجام داد و آن را رفتاری فردی دانست؟


به گزارش پايگاه خبرى سرعت پرس به نقل از ایسنا، آیت‌‎الله محسن اراکی شنبه شب ۱۶ شهریورماه در مراسم عزاداری شب هشتم محرم در حسینیه شهدای قم گفت: در قرآن به مساله باورداشت و ایمان توجه بسیار عمیق و دقیق و کاربردی شده است زیرا تفاوت میان ایمان‎های مختلف و آثار آن‌ها به خوبی بیان شده است.

آيت الله اراكى در بخشى از سخنان خود همچنين به موضوع حريم خصوصى خودرو اشاره نمود و گفت: خیابان و خودرو ملک شخصی نیست. وى در اين خصوص اظهار کرد: اینکه برخی می‌گویند خودرو ملک شخصی است و هرکسی می‎تواند هرکاری در آن انجام دهد، نشانه عمق بی‎درکی و بی‌سوادی او است زیرا مگر می‎توان کاری را در مقابل مردم انجام داد و ان را رفتاری فردی دانست؟

او افزود: خیابان جای عمل فردی نیست و هر کاری در یک جمع قطعا نتایج آن را در کل جمع تقسیم و منتشر می‎کند؛ به همین خاطر است که خداوند ما را نسبت به همه فعالیت‌هایی که در جامعه صورت می‌گیرد حتی رفتارهای بد مسئولان که باید با واکنش مردم مواجه شود مسئول می‌داند. 


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: