پایگاه خبری سرعت پرس

۱۴:۴۶ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۸
فریدون احمدی
جدیدترین نتایج ارزیابی یوروان‌کپ
به گزارش سرعت پرس یوروانکپ لیستی از آخرین تست‌های خود را منتشر کرده است که در آن 7 خودرو توانسته‌اند هر 5 ستاره ایمنی دریافت کنند. این 7 خودرو عبارتند از :

EQC به عنوان اولین اتومبیل فول الکتریکی مرسدس‌بنز‌

نسل دوم مرسدس CLA

اشکودا کامیک

نسل چهارم SsangYong Korando

آخرین نسل ب‌ام‌و‌ Z4

آئودی  A1‌جدید

و آخرین مدل بروزرسانی شده از فورد فوکوس.

فروش ‌SUVها و کراس‌اوورها نه تنها در اروپا بلکه در تمام دنیا رو به افزایش است ‌و همین موضوع باعث شده تا خودروسازان علاوه بر معرفی محصولات جدید همواره به فکر بالا بردن ایمنی آنها نیز باشند. با توجه به ابن نکته در لیست جدید نیز 3 کراس و اس‌یو‌وی وجود دارد.

 

در این لیست کوراندوی کره‌ای‌ها در سگمنت C اس‌یو‌وی‌ها قرار دارد که با تجهیز به AEB و دیگر کمک راننده‌ها اولین خودروی اس‌یووی سنگ‌یانگ در لیست یوروانکپ می‌باشد.  


 

از گروه فولکس واگن اسکودا(اشکودا) odakoda Kamiq یا همان خواهرخوانده Seat Arona و Volkswagen T-Cross نیز قرار دارد که از پلت‌فرمی مشترک با این دو بهره برده و طبیعی است که همچون آنها هر 5 ستاره را دریافت نماید.

  


مرسدس بنز نیز با مدل لوکس فول برقی خود SUV EQC مورد ارزیابی قرار گرفته ‌که در این آزمون اولین محصول از رده EQ دایملر محسوب می‌شود. ‌یک بررسی دقیق که درآن حائز رتبه خوب شده و ‌هر پنج ستاره موسسه را دریافت نموده است. EQC با عملکرد عالی خود نمایه‌ای از روند رو به رشد وسایل نقلیه الکتریکی است و به نظر می‌رسد که این روند حداقل در مورد مرسدس همچنان ادامه یابد.

 

 

نتایج خوب توسط دیگر تازه واردان نیز بدست آمد. یکی از این نتایج اختصاص به آخرین نسل مرسدس بنز CLA دارد که توانسته نتیجه‌ای برجسته بدست آورد و بیش از 90 درصد (سه بخش از چهار بخش) ایمنی ارزیابی شده توسط یورو NCAP را به دست آورد.

 در این تست‌ها روداستر دونفره مونیخی ‌یعنی Z4 جدید نیز همه ستاره‌ها را کسب کرده است و این مهم به لطف طراحی درپوش موتوری بوده که هنگام برخورد یک عابر پیاده از آن محافظت می‌کند.

 

مینی کوچک آئودی مدل‌ A1 نیز در تست‌های ایمنی عملکرد خوبی را از خود نشان  داده است. این اتومبیل که در سال 2010 نیز 5 ستاره دریافت نموده بود به‌لطف‌ Audi Pre Sense Front و سیستم AEB توانسته امتیازات برتر خود را برای بار دوم تکرار کند.  


فورد فوکوس جدید در این لیست اما مورد ارزیابی مجدد یوروانکپ قرار گرفته است تا از حیث رتبه ارتقا یابد. این خودرو که در سال 2018 نیز تست شده بود این بار پس‌از به‌روز رسانی در بخش‌هایی چون تجهیز به AEB، صندلی‌ها و پشت سری‌ها توانسته همه 5 ستاره‌ ایمنی را کسب کند.

 

 

یک نکته جالب توجه در مورد یوروانکپ تعهد مداوم خودروسازان به بهبود در ایمنی است. شاید از دید برخی دستیابی به 5 ستاره ممکن است آسان به‌نظر برسد اما برای تحقق چنین امری حقیقتا می‌بایست الزامات آزمایش‌ها رعایت شود، فن‌آوری‌ها همواره به‌روز شوند و از جدیدترین آنها در ایمنی جاده ها استفاده شود. تجربه چند ساله اخیر ‌نشان داده که تولید‌کنندگان همواره علاقه‌مند به حفظ و توسعه استانداردهای بالایی هستند که تاکنون به دست آورده‌اند و مصرف کنندگان اروپایی نیز درصددند تا به خوبی از آنها استفاده کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها