پایگاه خبری سرعت پرس

۱۱:۱۹ - ۱۳ شهريور ۱۳۹۸
معرفی نسل جدید جوک قبل از نمایشگاه فرانکفورت
نویسنده: فریدون احمدی / نیسان جوک را باید اولین کراس‌اوور سایز کوچک دنیا دانست. درواقع این خودرو مبدع سگمنت کراس‌های کوچک بوده و حالا پس از سال‌ها با حضور انواع و اقسام برندها در این کلاس و تنوع فراوان به فکر تغییر قیافه افتاده است.اولین چیزی که در معرفی این خودرو بولد شده است، تغییر قیافه خودرو به نحوی است که طراحی آن به دیگر اعضای خانواده نیسان نزدیک شده است. جالب اینکه این اتفاق در حالی رخ داده است که نمایی پیشرفته از همان نسل قدیمی را شاهد هستید! همان آل ای دی‌های بالای چراغ‌های گرد و همان خطوط کلی بدنه که در نسل جدید هم رعایت شده است. در عقب اما شما با وجود چراغ‌هایی با هندسه متفاوت هیچ شباهتی را شاهد نیستید.


 

 


جوک جدید همچون نسل قبلی در ورژن های مختلفی تولید می‌شود. مدل پایه آن 117 اسبی است اما گفته می‌شود مدل اسپرت نیسمو ی آن با ۲۱۷ اسب قدرت، حداکثر سرعتی معادل ۲۳۰ کیلومتر خواهد داشت فضای داخلی آن بی‌شباهت به مدل کوچک نیسان مایکرا نبوده، طولش ۷۵ میلی‌متر بیشتر است و نکته مهم‌تر اینکه فاصله محوری‌اش ۱۰۶ میلی‌متر بیشتر شده است که فضای بسیار وسیعی را در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد تا جایی‌که برخلاف نسل قبلی، ۴ نفر نسبتاً قد بلند راحت داخل آن جای می‌گیرند. گذشته از این محل قرارگیری بار در صندوق هم از ۳۵۴ لیتر به ۴۲۲ لیتر افزایش یافته که امتیاز مثبتی برای آن محسوب می‌شود. 


بیشتر را به بعد از زمان معرفی رسمی جوک در فرانکفورت موکول می‌کنیم اما گفته می‌شود که خوشبختانه گیربکس این خودرو از مدل نچسب و آزار دهنده CVT -که نیسان اصرار فراوانی به استفاده از آن داشت) به نمونه ۷ دنده کوئیک‌شیفت دو کلاچه تغییر یافته است. ضمن اینکه ترمز اضطراری، کروز اتوماتیک، هشدار نقطه کور، هشدار رانندگی بین خطوط، از تجهیزات به روز شده در نسل جدید جوک محسوب می‌شوند. سیستم صوتی آن بوز است، جنس بخشی از داشبورد هماهنگ با رودری‌و صندلی‌ها تغییر یافته، صندلی‌ها بنا به ماهیت و شکل خودرو اسپرت شده است،‌ مانیتور مرکزی آن همچون محصولات جدید ب‌ام‌و روی داشبورد قرار گرفته است و برخلاف نسل قبلی که با کمبود جا برای برای قرار دادن اشیا و خرده ریزه‌های ضروری مواجه بودند، در نسل جدید مشکل فوق با تعبیه کنسول میانی در بین صندلی‌ها برطرف شده است.

انتها یادآوری می‌کنیم که قیمت جوک حدود  ۱۷ هزار پوند تعیین شده است.


نوشته فریدون احمدی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: