پایگاه خبری سرعت پرس

۱۳:۳۱ - ۱۱ شهريور ۱۳۹۸
لوییس در میان قهرمانان موتور اسپرت پردرآمدترین آنهاست
فریدون احمدی/ سایت فوربس به تازگی فهرستی از ورزشکاران پردرآمد جهان منتشر کرده است که در آن مسی و رونالدو به ترتیب با درآمدی معادل 127 و 109 میلیون دلار در صدر لیست هستند و لوئیس همیلتون قهرمان بریتانیایی فرمول یک با 55 میلیون دلار در جایگاه سیزدهم قرار دارد.


لوییس در میان قهرمانان موتور اسپرت نیز پردرآمدترین آنها در مسابقات شناخته شده و در این لیست بالاتر از سباستین فتلی قرار دارد که با کسب درآمدی معادل 40.3 میلیون دلار در جایگاه سی‌ام ایستاده است. مبلغ خالص پرداختی به همیلتون ۴۵ میلیون دلار است اما او بابت پاداش‌ها و درآمدهای تبلیغاتی مبلغ ۱۰ میلیون دلار دیگر هم دریافتی دارد.  


لوئیس همیلتون تا سال 2018 پنج عنوان قهرمانی مسابقات فرمول یک را از آن خود کرده و در فصل جاری هم در رتبه اول قرار دارد. او که  برای کسب ششمین عنوان قهرمانی خود در فرمول یک تلاش می کند، سومین راننده پرافتخار تاریخ فرمول یک است که توانسته تاکنون 5 عنوان قهرمانی را از آن خود کند. با این توصیف پس از مایکل شوماخر او را باید در رتبهٔ دوم پرافتخارترین رانندگان فرمول‌یک قرار داد. ناگفته نماند که وی در سال 2019 یک قرارداد دو ساله جدید را امضا کرد که بیش از 40 میلیون دلار درآمد در سال را نصیب او می‌کند. 


همیلتون در حال حاضر پول‌سازترین راننده مسابقات است و در سال جاری تبلیغ برای عینک‌های آفتابی پلیس را نیز به مجموعه قراردادهای تبلیغاتی‌اش اضافه کرده است. او پیش از این و در سال 2018 نیز با برند معروف تامی قرارداد بست تا به عنوان یک مدل لباس‌های مردانه این برند را تبلیغ کند. 


همان طور که اشاره شد سباستین فتل دیگر راننده حاضر در این لیست است که از محل قرارداد با فراری 40 میلیون دلار دریافت می کند. او یکی از 5 راننده در تاریخ اف وان است که  توانسته است ۴ مقام قهرمانی جهان را کسب کند. ناگفته نماند که او این عناوین قهرمانی را در بین سال‌های 2010 تا 2013 با تیم ردبول کسب کرده و از سال 2015 که به فراری پیوسته تاکنون نتوانسته است عنوان قهرمانی خود را تکرار کند. او همچنین مبلغ ۳۰۰ هزار دلار به‌عنوان حق همکاری دریافت می‌کند و قراردادش با فراری تا سال 2020 اعتبار دارد. 


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها