پایگاه خبری سرعت پرس

۰۹:۰۰ - ۱۵ تير ۱۳۹۸
سعید نمکی وزیر بهداشت روز سه‌شنبه ۱۱ تیر ماه در جریان افتتاح یک ساختمان جدید مرکز آموزشی درمانی، آمار بالای تلفات جاده‌ای (۱۶ هزار مرگ سالانه در صحنه تصادف) در سطح کشور را مورد انتقاد قرار داد و با تاکید بر توجه به پیشگیری از حوادث جاده‌ای و ضرورت آموزش مردم گفت: «هم باید از بعد پیشگیری کار کنیم و هم خودروسازان را مکلف کنیم که ساختن ارابه مرگ را کنار بگذارند و «خودرو» بسازند.»
به گزارش سرعت پرس و به نقل از خودروکار، در این اظهار نظر دکتر نمکی به مسایل دیگری از جمله انتقال دیرهنگام مجروحان هم اشاره شده است و همچنین چالش‌های جدید نظام سلامت را که علاوه بر حوادث جاده‌ای، مرگ و میر ناشی از بیماری‌های غیرواگیر، دیابت، فشار خون، بهداشت روان، افزایش جمعیت سالمند و ... است مورد توجه قرار داده و اظهار داشتند: «از وزارت بهداشت به تنهایی کاری بر نمی‌آید.» 


البته از اینکه جناب وزیر منصف بهداشت با توجه به جایگاهی که در آن قرار دارند، به این موضوعات توجه می‌کنند، بسیار خرسندیم و ضمن قدردانی از ایشان که انسان شریف و خوشنامی در عرصه عمومی هستند، توقع داریم که:

 1- جناب وزیر ادبیات خود را در خطاب و عتاب این و آن نرم‌تر کنند. زبان تیز نقد، طرفدار دارد ولی آنکه منطق قدرتمندی دارد نیاز به زبان تلخ پیدا نمی‌کند.

 2- خوب بود آقای نمکی در امر زدن جوالدوز به دیگران، سوزنی هم به خود و زیر مجموعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌زد و از گرد سخن گفتن که بیشتر متاع رسانه‌های جنجالی است، پرهیز می‌کرد.
 
 3- بضاعت کشور در همه حوزه‌ها همینی است که می‌بینیم، از مدیریت گرفته تا صنعت، از تولید گرفته تا خدمات خروجی همه آنچه در حوزه عمومی به مردم تحویل می‌شود، نقش دولت را می‌رساند، عجیب است که جناب وزیر برای دلبری یا با هدف دلنشین کردن کلام خود اینگونه به تخفیف بخشی دیگر از اهل خانواده می‌پردازد.

 4- و کلام آخر؛ سعدی می‌گوید: هندوی نفط اندازی همی آموخت. حکیمی گفت: تو را که خانه نیین است، بازی نه اینست. تا ندانی که سخن عین صوابست، مگوی /و آنچه دانی که نه نیکوش جوابست، مگوی.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها