پایگاه خبری سرعت پرس

۱۲:۰۰ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۸
تحریریه سرعت پرس
سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، درباره طرح جدید ترافیک یا طرح محدوده کاهش آلودگی هوا، اظهار داشت كه بر اساس مصوبات شورای ترافیک شهر تهران تغييرات ترافيكى از اول تيرماه محدوده زوج و فرد ایجاد خواهد شد.
به گزارش سرعت پرس، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: تهرانی‌ها  ۲۰ روز در هر فصل می‌توانند به صورت رایگان تردد کنند و بعد از ۲۰ روز می‌توانند با پرداخت عوارض تردد داشته باشند که مبلغ عوارض روزانه ۵۰ درصد مبلغ طرح ترافیک هست و اين مبلغ بستگی به نوع معاینه فنی خودرو دارد که اگر معاینه فنی برتر داشته باشند هزینه کمتری پرداخت می‌کنند.

سردار مهماندار با بیان اینکه اگر در ساعات غیر پیک ترافیک تردد کنند حتما هزینه کم تری پرداخت خواهند کرد افزود: از اول تیرماه این طرح اجرا می‌شود و به نظر می‌رسد که می تواند با توجه به اینکه تسهیلاتی برای شهروندان دیده شده، این ۲۰ روز را بدون اینکه به پلاک ربط داشته باشد در هر روزی که تمایل دارند در طرح کاهش آلودگی هوا از روز‌های خود استفاده کنند.


وی ادامه داد: محدودیتی برای تردد نداریم، یعنی فقط پرداخت هزینه است. 

سردار مهماندار در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر پرداخت جریمه خودرو‌ها افزود: افرادی که ثبت‌نام کرده و اعتبار خریداری می‌کنند، عوارض از اعتبار آن‌ها کسر خواهد شد، در صورتی که کسی تردد کند تا دوماه فرصت دارد تا عوارض خود را پرداخت کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ادامه داد: شهرداری نیز بلافاصله بعد از تردد در این محدوده برای فرد پیامکی ارسال می‌کند و شهروند تا دوماه فرصت پرداخت عوارض را دارد و چنانچه در این مدت زمان عوارض را پرداخت نکند جریمه خواهد شد و علاوه بر اینکه مبلغ عوارض در سامانه شهرداری به عنوان عوارض معوق در سامانه شهرداری ثبت خواهد ماند، برای پلیس هم شماره ارسال می‌شود و جریمه رخ می‌دهد.
وی درباره مبلغ جریمه گفت: مبلغ جریمه ۲۰ هزار تومان برای هر بار تردد غیرمجاز می‌باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها
تازه ترین ها