پایگاه خبری سرعت پرس

۱۷:۳۰ - ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
از سال ۹۲ تا ۹۷ صورت گرفت:
گروه صنعتي ايران خودرو از سال ۹۲ تا پايان سال ۹۷ سهام شركت هاي زيان ده و كم بازده خود را به ارزش ۱۰ هزار و ۹۴۲ ميليارد ريال به فروش رسانده و واگذاری سهام ساير شركتهاي زيان‌ده و كم بازده، طبق دستور وزير محترم صنعت، معدن و تجارت در سال جاري نيز ادامه خواهد داشت.
به گزارش سرعت پرس و به نقل از ايكوپرس، راهبرد فروش سهام شركت هاي زيان ده گروه صنعتي ايران خودرو از سال ۹۲ كليد خورد و برمبناي آن سهام تعدادي از شركت‌هاي زير مجموعه اين خودروساز واگذار شده است.

در سال ۹۲ تعداد دو شركت به ارزش يك هزار و ۵۲۳ ميليارد ريال به فروش رسيد و در سال ۹۳ نيز بخشي از سهام هفت شركت بورسي به ارزش ۳۵۱ ميليارد ريال به فروش رفته است.

با ادامه اجراي اين راهبرد، در سال ۹۴ نيز بخشي از سهام ۹ شركت بورسي گروه به ارزش ۹۰۷ ميليارد ريال به فروش رفته است.

در سال ۹۵ سهام بلوكي دو شركت به علاوه بخشي از سهام ۱۱ شركت بورسي جمعا به مبلغ ۳ هزار و ۱۳۰ ميليارد ريال واگذار شده است. همچنين در سال ۹۶ نيز سهام بلوكي ۴ شركت به علاوه بخشي از سهام ۸ شركت بورسي گروه به ارزش ۳ هزار و ۷۸۰ ميليارد ريال واگذار شده است.

ارزش واگذاري بخشي از سهام ۸ شركت بورسي در سال ۹۷ نيز معادل يك هزار و ۲۵۱ ميليارد ريال است.

فروش املاك و مستغلات مازاد از جمله سياست هاي ايران خودرو در افزايش بازدهي دارايي‌ها و تزريق منابع مالي حاصله به خطوط توليد بوده است. اين شركت توانسته از سال ۹۲ تا ۹۷ مبلغ بيش از ۷ هزار ميليارد ريال را از طريق فروش املاك مازاد و مستغلات جذب سرمايه در گردش كند.

درحال حاضر نيز فروش بخشي از دارايي هاي مازاد در گروه صنعتي ايران خودرو در دستور كار قرار دارد. اين دارايي ها شامل سهام شركت هاي زيرمجموعه و املاك و مستغلات قابل واگذاري است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: