پایگاه خبری سرعت پرس

۱۰:۱۹ - ۰۶ مهر ۱۴۰۰
وقتی خودروسازان بزرگ از شیوه فروش خودروسازان داخلی الگو برداری می‌کنند:
مدیر اجرایی شرکت آلمانی دایملر طی اظهاراتی فاش کرد که مشتریان خودروهای مرسدس بنز به‌دلیل وقفه طولانی در تولید که در پی کمبود تراشه رخ داده است، بیش از یک سال در انتظار سفارشات خود هستند.
به گزارش پایگاه خبری سرعت پرس به نقل از تسنیم؛ اولا کالنیوس، مدیر اجرایی شرکت آلمانی دایملر روز جمعه طی اظهاراتی فاش کرد که مشتریان خودروهای مرسدس‌بنز به‌دلیل وقفه طولانی در تولید -که در پی کمبود تراشه رخ داده- بیش‌از یک سال است که در انتظار سفارشات خود هستند.
وی به روزنامه فرانکفورتر آلگماینه زایتونگ گفت: تقاضا در مرسدس‌بنز بسیار زیاد است و در عین حال متأسفانه محدودیت‌های شدیدی وجود دارد. کالینوس افزود: برای برخی از مدل‌ها، زمان انتظار طولانی‌تر از آن است که ما می‌خواهیم، در برخی موارد بیش از یک سال طول می‌کشد.
وی پیش‌بینی قبلی خود را تکرار کرد و گفت مشکلات مربوط به عرضه تراشه برای خودروسازان جهان تا سال 2023 ادامه خواهد داشت چرا که مشکلات ساختاری و همچنین قرنطینه ناشی از همه‌گیری در کشورهای تأمین‌کننده اصلی ادامه‌دار خواهد بود.
گویا مشکل دپو ی محصولات خودروسازان داخلی بدلیل کمبود قطعه، گریبان بزرگان خودروسازی را هم گرفته است! چندی پیش (29 شهریور ماه) بازرس کل وزارت صمت در سازمان بازرسی کل کشور، آخرین وضعیت دپو خودرو در شرکت‌های ایران خودرو و سایپا را به شرح اعلام نمود:  
براساس آخرین اطلاعات ارائه‌شده تا دیروز تعداد خودرو‌های ناقص تولیدشده و در کف پارکینگ‌ها، برای ایران‌خودرو 95 هزار دستگاه و برای سایپا نزدیک به 45 هزار دستگاه است. بر پایه این گزارش‌، بیشترین کسری قطعه محصولات ایران‌خودرو و سایپا مربوط به ‌ای‌سی‌یو است که از این تعداد، 91 هزار و 100 خودرو در ایران‌خودرو و 38 هزار و 159 دستگاه خودرو در سایپا به‌واسطه نبود این قطعه در کف پارکینگ‌ها مانده‌اند.
منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها