پایگاه خبری سرعت پرس

۱۵:۱۱ - ۲۴ شهريور ۱۴۰۰

یوروانکاپسرعت پرس- شاید هنوز هم خیلی‌ها بر این باور باشند که چینی‌ها خودروساز نمی‌شوند، اما حضور با اعتماد به‌نفس آنها در نمایشگاه‌های معتبری همچون ژنو و IAA مونیخ و یا کسب نتایجی بسیار قابل توجه از یوروانکاپ، می‌تواند خلاف نظرتان را ثابت کند! درواقع باید گفت: ممکن است تولید پرتنوع از خودرو در چین شما را با انواع و اقسامی از مدل‌های مختلفی روبرو کند که بسیاری از آنها کپی ناشیانه‌ و بی‌کیفیت از روی محصولات نام‌دار باشند اما با این حال هستند خودروسازانی چون جیلی، چری، دانگ فنک و... که با تولید محصولاتی در خور توجه، این روزها نام خود را به عنوان تولیدکننده جهانی مطرح کرده‌اند.


یوروانکاپ

یوروانکاپ


یورو انکاپ به تازگی آخرین لیست از خودروهای مورد ارزیابی خود را منتشر کرده است که در بین آنها نام دو چینی با کسب هر 5 ستاره ایمنی این موسسه، حسابی جلب توجه کرده است. پنج خودروی جدیدی که در آخرین دور آزمایش‌های ایمنی Euro NCAP آزمایش شده‌اند، نتایج در خور توجهی را کسب کرده‌اند که از بین آنها دو خودرو چینی توانسته‌ند با امتیاز بالا از آزمایشات بیرون بیایند. یکی از این خودروها، برند لوکس لینک اند کو و دیگری ES8 NIO هستند که در کنار 3 خودروی آئودی Q4 e-، تویوتا میرای و سوبارو اوت‌بک جدید بالاترین امتیازات ایمنی یورو انکاپ را دریافت نمایند.


یوروانکاپ

یوروانکاپ


 Lynk & Co برندی از چین که به تازگی پایش به اروپا باز شده، درواقع برند لوکس کمپانی جیلی است که از مشارکت با ولوو نهایت بهره را می‌برد و بر اساس ساختار و پلت‌فرم Volvo XC40 محصولی به نام 01 Lynk & Co را خلق کرده که در تست‌های این موسسه نتایج چشمگیری را بدست آورده است. این SUV کوچک پلاگین هایبریدی همه کاره، وظایف خود را بخوبی انجام داده و در عین حال توانسته نشانگر پیشرفت چینی‌ها در تامین ایمنی سرنشین خودروهای تولیدی خود باشد. کسب امتیاز 96 درصدی آن برای حفاظت از سرنشینان بزرگسال، از جمله کسب حداکثر نمره برای جذب ضربات جانبی، نکته‌ای بسیار برجسته است که در کنار مجموعه‌ای کاملی از ویژگی‌های ایمنی فعال‌، 01 را قادر ساخته رتبه پنج ستاره را دریافت کند.


یوروانکاپ


چینی دیگر اما NIO's ES8 است که او نیز به‌تازگی به اروپا راه یافته و اولین فروش خود را در نروژ ثبت کرده است. یک اس‌یو‌وی تمام برقی 6 نفره که به ویژه در زمینه ایمنی فعال عملکرد خوبی را ارائه داده است. نتایج عالی NIO برای سیستم ترمز اضطراری خودکار و سایر تجهیزات پیشگیرانه از تصادف رقم خورده که در مجموع توانسته 92 درصد نمره ایمنی را برای آن ثبت کند.


یوروانکاپ


میشاییل ون راتینگن دبیرکل Euro NCAP در خصوص حضور چینی‌ها در این لیست گفته: ما با موجی از ورود خودروهای جدید الکتریکی ساخت چین به اروپا همچونBYD ، XPeng ،DFSK ، Seres روبرو هستیم که متأسفانه وضعیت بیشتر آنها  در مورد ایمنی برای مصرف کنندگان اروپایی، هنوز شفاف نیست اما با این حال حضور Lynk & Co و NIO نشان می‌دهند که ایمنی همه محصولات‌ "ساخت چین" در وضعیت بد قرار ندارند. او می‌گوید: در اینجا ما دو اتومبیل جدید داریم که هر دو ساخت چین هستند و در آزمایشات ما عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان داده‌اند. پرواضح است که همه تولیدکنندگان (از جمله چینی‌ها) می‌دانند که اگر بخواهند خودروهای خود در اروپا را بفروش برسانند باید استانداردهای‌ Euro NCAP را پاس کنند.


یوروانکاپ

منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ترین ها