پایگاه خبری سرعت پرس

۱۴:۳۰ - ۲۰ مرداد ۱۴۰۰
نوشته: على رقت
هل‌کت، 1227 اسب‌بخار و C63
گزارش زير نگاهى دارد به درگ يك آلمانى قلچماق در برابر يك آمريكايى عضلانى. به نظر شما كدام برنده اند؟
هلک


سرعت پرسدر آمریکا دست شما برای خرید باز است، اگر قصد خرید یک خودروی اسپرت کاملاً جدید را دارید، گزینه‌های هیجان‌انگیز بسیاری در بازار وجود دارد که نظر شما را تامین خواهد کرد. شما می‌توانید به سراغ یک ماسل‌کار خوب قدیمی آمریکایی بروید، یک لوکس اروپایی بخرید و یا اینکه یک اسپرت ژاپنی را انتخاب کنید. همه‌چیز بستگی به این دارد که قصد دارید با خودروی خود چه‌کار کنید؟

همه ما به خصوص آمریکایی‌بازها می‌دانیم که اگر به‌دنبال عملکرد مستقیم از موتورهای بزرگ V8 هستیم، باید بدنبال خودروهای عضلانی آمریکایی برویم طرفداران عضله آمریکایی کاملاً راضی خواهند بود. حدس می‌زنم که یک مرسدس AMG C 63 S کوپه در خط مستقیم با Dodge Challenger Hellcat برود. اگر ما در مورد چالش حمله زمان صحبت می‌کردیم‌، احتمالاً انتظار داشتم AMG برنده شود‌، اما در مورد نتیجه این ویدیو چندان مطمئن نیستم.


هلکت و amg


اگرچه هر دو خودرو از موتورهای V8 استفاده می‌کنند‌، هر دو دارای گیربکس اتوماتیک و RWD هستند‌، اما شباهت‌ها در همینجا تمام می‌شود چراکه V8 Hellcat دارای یک پیشرانه 6.2 لیتری سوپرشارژر است که 717 اسب‌بخار قدرت و 650 پوند فوت‌(881 نیوتن متر) گشتاور تولید می‌کند. این موتور گرچه هم حجیم تر و هم قدرتمندتر از موتور AMG است اما در حدود 4،448 پوند (2017 کیلوگرم) وزن دارد که این کمی کار را دشوار می کند!


هلکت و amg


C 63 S با 3،856 پوند (1749 کیلوگرم) وزن سبک‌تر از هل‌کت بوده  اما موتور4.0 لیتری Biturbo آن تنها می‌تواند 510 اسب‌بخار قدرت و 516 پوند فوت (700 نیوتن متر) گشتاور را تأمین کند. بنابراین می‌توانید بگویید که این مسابقه تا حدودی یادآور داستان داوود در مقابل جالوت است. بد نیست بدانید که این مقایسه اشاره به جنگ داوود با جالوت دارد. در این جنگ داوود به عنوان پهلوان اسرائیل‌ با جالوت که پهلوان فلیسطی‌ها بود، جنگید و او را شکست داد. با این حال اما مدت زیادی نمی‌گذرد که شاهد آن هستیم Shelby GT500 توسط ب‌ام‌و  M4 Competition نیز به چالش کشیده شده است.


هلکت و amg


اما گذشته از چالش ب‌ام‌و، درگ موردنظر ما در محل پارک موتورهای ورزشی تورنتو در کایوگا کانادا برگزار شد. مسیر خشک بود و دمای آسفالت سطح چسبندگی مطلوبی را ارائه داد. در دور اول با شروع مسابقه و در موود رانندگی نرمال،‌Hellcat  بلافاصله کنترل را در دست می‌گیرد و مسابقه را جلو می‌افتد!

برای دومین اجرا‌، حالت اسپرت انتخاب می‌شود تا شخصیت واقعی هر دو خودرو آشکار شود. AMG شروع بسیار بهتری دارد و حتی می‌تواند از حریف خود جلو بیوفتد. اما این یک پیروزی کوتاه مدت است‌ ودر میانه راه نفس کم می‌آورد ، زیرا Hellcat به مسابقه باز می‌گردد و یک برد دیگر را به دست می‌آورد. در این حالت ما شاهد افزایش حرارت تا 11 درجه هستیم‌، زیرا هر دو خودرو با سریع‌ترین حالت رانندگی خود را برای سومین دور درگیر می‌کنند. البته باید به خاطر داشت که این خودروها توسط انسان رانده می‌شوند و مهارت راننده نیز در کسب نتیجه بی‌تاثیر نیست.

 

هلکت و amg


برای سومین بار و در حالت RACE‌، C 63 S بازهم احساس ناتوانی می‌کند و قافیه را می‌بازد! با توجه به عملکرد هل‌کت به نظر می‌رسد که این خودرو اساساً برای مسابقات درگ یک/چهارم مایل (402 متر) ساخته شده است.

اما کار هنوز تمام نشده است! چهارمین مسابقه آنها در حال حرکت، روی موود SPORT+ و ‌از 31 مایل در ساعت (50 کیلومتر در ساعت) استارت می‌خورد. هرچندکه مرسدس AMG با هیچ معیاری کند نیست‌، اما با این حال،  هیچ هیاهو ‌و سر و صدایی هم برای پشت سر گذاشتن حریف خود به پا نمی‌کند!

همانطور که گفته شد هر دو خودرو در اسپرت‌ترین حالت خود SPORT+ قرار می‌گیرند و گیربکس در  حالت دستی(منوال) گذاشته می‌شود. فکر می‌کنید نتیجه چه می‌شود؟! ما با اعلام آن، ذهن شما را خراب نمی‌کنیم، اما همین قدر بگوییم که پایان کار جالب است و شما می‌توانید هر آنچه را که   انتظار دارید، در یوتیوب  ببینید! 


هلکت و amg

منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها