پایگاه خبری سرعت پرس

۱۱:۴۳ - ۰۹ تير ۱۴۰۰
نگاهی کوتاه به مسابقه ردبول ریسینگ

اتریش


سرعت پرس- ورشتاپن در دو مسابقه اخیر نشان داد که عزم خود برای قهرمانی در این فصل را جزم کرده است. او که در مسابقه هفته قبل در پل ریکارد فرانسه توانسته بود با استراتژی برتر ردبول، همیلتون را جا بگذارد، در این هفته در اتریش هم توانست راننده پیروز مسابقه باشد و با جای گذاشتن مجدد همیلتون، هم به مقام قهرمانی در پیست خانگی خود ردبول ریسینگ دست یابد و هم با فاصله انداختن بین خود و لوییس برای قهرمانی در این فصل دورخیز کند. پرز نیز که در فرانسه خوب درخشیده بود در اتریش نتوانست از بوتاس عبور کند و به کسب مقام چهارم راضی شد. در اتریش اما فراری‌ها(ساینز و لکلرک) -که در فرانسه حتی نتوانسته بودند امتیازی را کسب کنند- حداقل با کسب مقام ششم و هفتم، توانستند امتیازاتی را کسب نمایند.  


اتریش


برنده‌ها و بازنده‌های استیرینَ اتریش:


اتریش


·         برنده: ورشتاپن Max Verstappen

عملکرد ورشتاپن در ردبول رینگ بهترین عملکرد وی در طی فصل بود‌. این راننده هلندی فشار زیادی را به رقیب خود لوئیس همیلتون وارد نمود و توانست با بهترین نتیجه قهرمان ردبول ریسینگ شود. این سومین بار در طی 9 مسابقه گذشته بود که او از ابتدا تا انتها مسابقه را هدایت می‌کرد(کاری که در بقیه دوران حرفه‌ای خود فقط یک بار توانسته بود انجام دهد) و البته سومین بار بود که در این پیست پیروز می‌شد.


اتریش


·         بازنده: مرسدس Mercedesاتریش


این آخر هفته بدی برای مرسدس بود‌، پیکانهای نقره‌ای نتوانستند نیروی تخریبی ردبول را در اتریش متوقف کنند. این اولین بار است که مرسدس در دوره موفقیت آمیز خود با با هفت عنوان قهرمانی تیمی- راننده، چهار مسابقه را بدون پیروزی انجام داده‌اند. آخرین پیروزی همیلتون به 4 مسابقه قبل‌تر در اسپانیا برمی‌گردد. عملکرد آنها، به ویژه در استراتژی‌های اخیر و انتخاب یک پیت استاپ به آنها آسیب جدی رساند و در حال حاضر در موقعیت غریبی، عقب مانده‌اند.·         برنده: ردبول Red Bullاتریش


گرندپری آخر هفته استرین اولین مسابقه خانگی برای ردبول در سال 2021 بود. آنها هم در مسابقات مقدماتی تعیین خط و هم در روز اصلی مسابقه با عملکردی که داشتند، نشان دادند که نه تنها بهترین پکیچ راننده و ماشین را دارند‌، بلکه از لحاظ عملیاتی و استراتژیک نیز پیشرو هستند. به گفته توتو ولف مدیر تیم مرسدس‌، ردبول کامیون‌هایی مملو از قطعات جدید را در روزهای پنجشنبه و جمعه قبل از مسابقه اصلی استرین وارد کرد و این نشان دهنده برنامه ریزی آنها در این پیست داشت. در مقابل اما مرسدس بیشترین تمرکز خود را بر روی 2022 و مقررات فنی جدید گذاشته است. نکته‌ای که می‌تواند اشاره به قهرمانی احتمالی ردبول در فصل 2021 داشته باشد. آنها از قدرت هوندا بهره‌مند شده‌اند که بسیار سریع هستند و ماشین‌هایشان مجهز به بال عقب باریکی هستند که تبدیل به یک امتیاز برای ردبول شده‌اند.


·         بازنده: جرج راسل و ویلیامز


اتریش


جورج راسل تو بدشانسی چیزی کم  نداشت! او که در تعیین خط جزو ده راننده اول خط بود در روز مسابقه‌، در حاليكه می‌توانست هفتم یا هشتم شود،با بروز یک مشکل مکانیکی نتوانست امتيازى كسب كند. درواقع هرچند كه از لطیفى انتظاری نمی‌رفت اما لااقل راسل می‌توانست ‌اولین امتیاز ویلیامز از گرند پری 2019 آلمان رابگيرد.  مهمتر از همه اینکه آنها می‌توانستند در رده‌بندی سازندگان نیز به مقام هشتم برسند و در فصلی که امتیاز گرفتن هم برای خودشان و هم برای آلفارومئو‌ و هاس دشوار است‌، در موقعیتی بهتر قرار گیرند.  

·         برنده: فراری


اتریش


هرچند فراری‌ها در فرانسه بسیار بد ظاهر شدند اما به کسب امتیاز دوبل در اتریش توانستند جزو برنده‌های ردبول ریسینگ قرار بگیرند. لکلرک در این پیست موفق شد یک بازیابی قدرتمند را داشته باشد و بهترین راننده روز مسابقه شناخته شود و این در حالی بود که هم تیمی‌اش کارلوس ساینز نیز توانست از جایگاه دوازدهم به محدوده امتیازها وارد شود.


·         برنده:والتری بوتاس Valtteri Bottas


اتریش


بوتاس که از استراتژی هفته پیش تیم خود بسیار دلخور بود، در اتریش نیز توانست همپای هم تیمی‌اش لوییس بدرخشد و روی پودیوم برود. درواقع این ششمین سکوی او در ردبول‌رینگ(استرین) بود. راننده فنلاندی مرسدس در اتریش نیروی خود را بازیافت و در روز تایم‌گیری، دومین زمان سریع را ارائه داد و سپس سرعت بالایی را در طول مسابقه نشان داد تا لاندو نوریس و سرجیو پرز به مقام سوم برسند.


اتریش


امتیازات 5 نفر اول مسابقات تا گرندپری اتریش

         1   ورشتاپن     156

                 2   همیلتون      138

                 3   پرز           96          

                 4    نوریس      86          

                 5    بوتاس     74
منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها