پایگاه خبری سرعت پرس

۱۱:۳۶ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
نوشته: والا وزیردفتری
اگر به‌دنبال این هستید که از یک دوچرخه‌ الکتریکی به بهترین شکلی استفاده کنید، زبرا بهترین انتخاب شما خواهد بود.

زبراسرعت پرس- هم زمان با انتشار اخبار تاسف بار مرگ یکی از 3 گورخرهای وارد شده به کشور، خبر تولید یک دوچرخه الکتریکی به زبرا یا همان گورخر در سایت‌های خودرویی توجه ما را به خود جلب کرد تا بیشتر به آن بپردازیم.

موتورهای الکتریکی معمولا برای افرادی که می‌خواهند بدون گواهینامه پشت  موتورسیکلت بنشینند، عالی است. این موتورها معمولا دارای ایمنی محدود، فضای مناسب برای موتورسوار و همچنین فضای ذخیره‌سازی هستند. از طرف دیگر اما اسکوترهای بنزینی راحت‌تر و مناسبتر برای رفت و آمد طولانی بوده اما نیاز به مجوز دارند.

 

زبرا اما برای نزدیک‌تر کردن خصوصیاتاین دو به یکدیگر، چیزی خلق کرده است که به نظر می‌رسد شبیه اسکوتر یوده اما از نظر قانونی یک دوچرخه الکترونیکی در نظر گرفته می‌شود. هدف اصلی این کار نیز همانطور که اشاره شد دسترسی به همه ویژگی‌ها بدون نیاز به دریافت مجوز بود. در واقع این یدوچرخه هایبریدی غیرمعمول با پدال‌های دوچرخه‌ای ساخته شده است که کاملاً قابل استفاده هستند. بعلاوه‌، از یک موتور 750 وات‌، با حداکثر سرعت 20 مایل در ساعت (32 کیلومتر در ساعت)- که محدودیت سرعت مورد نیاز برای دوچرخه‌های برقی کلاس 2 است- بهره می‌برد.

 

زبرا


هرچقدر که عجیب به نظر برسد‌، شما می‌توانید زبرای خود را در هر مسیر دوچرخه سواری سوار شوید و در عین حال از صندلی بزرگی استفاده کنید که فضای ذخیره‌سازی زیادی نیز دارد. در طراحی اسکوتر‌/‌موتورگازی چندین ویژگی ایمنی مانند سیگنال‌های روشن جلو و عقب‌، ترمزهای هیدرولیک جلو و عقب وآینه دید عقب نیز وجود دارد.


زبرا


گورخر دارای 3 نسخه در دسترس است که از نظر دامنه متفاوت هستند. برد Zebra Z1 35 مایل (56 کیلومتر بوده و این در حالی است که‌Zebra ZX1  دارای بردی برابر با 60 مایل (96 کیلومتر) برد و Zebra ZX2 دارای بردی معادل 120 مایل (193 کیلومتر) می‌باشد. تمام مدل‌ها حداکثر سرعت یکسان دارند و در دسته دوچرخه‌های الکترونیکی طبقه‌بندی می‌شوند. آنها همچنین قادر به بالا رفتن از تپه‌ها هستند،ZX1 و ZX2 توانایی صعود کمی بالاتر از نسخه اصلی دارند. دوچرخه‌های الکترونیکی زبرا برای سفارش در ایالات‌متحده موجود است و در حال‌حاضر با قیمت‌های مختلفی از 1795 دلار تا 2795 $ در معرض فروش گذاشته شده‌اند.


زبرا 


 


منبع: سرعت پرس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها