پایگاه خبری سرعت پرس

۱۰:۱۵ - ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
در هفته گذشته برخی تصاویر لو رفته از سرى ٣٠٠ لندكروزر(‌یا بقول عرب‌هاى حاشيه خليج فارس لانكروزر) Toyota Land Cruiser 300 منتشر شد و اکنون جزئیات بيشترى از آن توسط يك نشريه ژاپنى در دسترس قرار گرفته است.در ابتدا قرار بود تویوتا لندکروزر 300 جدید در ماه آینده رونمایی شود اما به دلیل تأخیرهای ناشی از بیماری همه گیر COVID-19، ممکن است این برنامه تا ماه آگوست (مردادماه) به تعوبق بیوفتد.

در مورد ابعاد لندكروزر جديد، انتظار می‌رود که تویوتا لندکروزر 300 -با اين توضيح كه حدود ٢٠٠ كيلويى سبك‌تر شده- ٤.٩٥٠ میلی‌متر طول، ١.٩٨٠ ميلى‌متر عرض و میلی‌متر و ١.٨٧٠ ميلى‌متر ارتفاع، تقریباً مشابه با لندکروزر فعلی (سرى ٢٠٠) باشد. فاصله محورى آن نيز ٢.٨٥٠ ميلى متر طول داشته و قطر دایره چرخشش حدود ١١.٨ متر مى‌باشد. از بين مدل‌هايى كه قرار بر عرضه آنهاست نيز نسخه GR Sport در راس این مدل‌ها قرار دارد. GR Sport با سپرها و گلگیرهايى بزرگتر حدود 35 میلی‌متر طويل‌تر، 15 میلی‌متر عريض‌تر و 10 ميلى‌متر قدبلندتر مي‌باشد. همه اين مدل‌ها می‌توانند از موتور توربوشارژ ٣.٥ لیتری V6 بنزینی یا پیشرانه توربودیزل دو توربو ٣.٣ لیتری V6 استفاده کنند.از ميان مدل‌هاى لندكروزر ٣٠٠، مدل GR Sport به صورت استاندارد به رینگ‌های آلیاژی 18 اینچی خاکستری مات‌، چراغ‌های جلوی‌LED، جلوپنجره و سپرهاى اختصاصی‌GR-Sport، درب عقب اتوماتیک و سیستم اطلاعات سرگرمی و صفحه نمايش ٩ اينچى مجهز شده است كه البته به صورت سفارشی مى‌تواند جايش را به یک نمايشگر ١٢ اينچى بدهد.GR Sport همچنين از سیستم تعلیق دینامیکی الکترونیکی سینتیک کاملاً جدید تویوتا بهره‌مند شده كه در آن تعلیق جلو و عقب از طریق کنترل الکترونیکی و بر اساس شرایط سطح جاده تثبیت می‌شود

تریم برتر اما مدل 300 ZX ‌خواهد بود که دارای رینگ‌های آلیاژی 20 اینچ‌، چراغ‌های جلو با لامپ‌های چرخشی، جلو پنجره و سپر منحصر به فرد‌، درب عقب اتوماتیک با سنسور ضربه و همان صفحه لمسی موجود در GR-Sport است.از بين نسخه‌هاى مختلف، تریم رده ميانى VX از رینگ‌های 18 اینچی آلیاژی‌، چراغ‌های جلو LED جلو پنجره مشبک و سپر‌، درب عقب اتوماتيك استاندارد با گزینه‌ای مناسب برای درب عقب و صفحه نمایش لمسی 9 اینچی(10 اینچ به صورت اختیاری) در دسترس است. اما به غير از مدل‌هاى ياد شده، سطح پایه براى این خودرو، تريم‌هاى AX و GX خواهد بود که هر دو دارای رينگ‌هاى آلیاژی 18 اینچی، چراغ‌های جلوی‌LED، درب عقب دستی و گزینه‌های سرگرمی و سرگرمی VX هستند.همچنین گفته شده است که Toyota Land Cruiser 300 گزینه‌ای هشت نفره نخواهد داشت و به طور انحصاری با تنظیمات هفت صندلی در سه ردیف عرضه خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین ها