پایگاه خبری سرعت پرس

آخرین اخبار

زمان آن رسیده که ضعف‌های صنعت خودرو را رفع کنیم

27/شهريور/1398 - 15:59 ضو هیات علمی‌گروه مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت با اشاره به قلدری های آمریکا در سطح بین الملل و تاثیرات آن در صنعت خوردوی کشورمان، گفت:‌ نمی توانیم به خارجی ها اعتماد کنیم، بنابراین به جای آنکه دنبال خودروساز بین‌المللی باشیم، باید ببینیم ضعف اصلی‌مان در سال‌های گذشته چه بوده است و آن را رفع کنیم.

روس‌ها به جای فرانسوی‌ها !

27/شهريور/1398 - 15:14 وزیر صنعت، معدن و تجارت از تجدید نظر در همکاری با شرکت های بین المللی که در دوره تحریم ها به قراردادهایشان پایبند نبوده و کشورمان را ترک کردند، از جمله دو خودروساز بزرگ فرانسوی یعنی پژو و رنو خبر داد.

دستیابی به دانش فنی ساخت نانوکاتالیست‌های خودرو در کشور

23/شهريور/1398 - 13:48 محققان یکی از شرکت‌های فعال در زمینه تولید قطعات خودرو اخیر با استفاده از نانو ذرات فلزات گران‌بها موفق به تولید روزانه ۳ هزار قطعه نانوکاتالیست‌های اگزوز خودرو با استاندارد یورو ۴ به منظور کاهش آلودگی هوا شده‌اند.

نگاهی به ده اتومبیلى که در نمایشگاه امسال فرانکفورت از آنها رونمايي شد

21/شهريور/1398 - 12:29 بيش از يك قرن (١٢٢سال) از نمایشگاه خودرویی‌ IAA -که اولين بار در شهر برلین برگزار شد- مى‌گذرد. نمايشگاهى كوچك در هتلی به نام بریستول(Bristol) كه حالا با گذشت ببش از يك قرن تبديل به بزرگترين و معتبرترين نمايشگاه خودروى جهان شده است. نمايشگاهى كه از آن به ياد مى‌شود و همواره محل رونمايي و معرفى خودروهاى جديد بويژه آلمانى‌ها بوده است‌ IAA امسال نيز همچون گذشته شاهد رونمايي خودروهاي جديدى است كه در اين فرصت به تعدادى از آنها مى‌پردازيم.
ادامه اخبار
پربازدیدترین ها